| crynwtza a întrebat:

Am de desenat pentru geografie(hazarde naturale si antropogene)un hazard antropic ca cel de la cernobal... dati-mi si mie niste idei, cum sa il fac mai tragic?(cu detalii)FUNDA cel mai bun si inspirat raspuns

2 răspunsuri:
| maddog95 a răspuns:

Poti face ceva simplu precum un cartier de blocuri comuniste dar devastate precum in aceasta imag http://www.studentie.ro/img/_files/File/prypiat.jpg sau uiteo imagine cu germania postbelica http://imgs.sfgate.com/c/pictures/2003/03/20/mn_ww2.jpg sper ca ti-am dat o idee :)

| eu17 a răspuns:

Salut. Foloseste griuri de albastru, si negru( ca ton cromatic). Ca mediu deseneaza natura distrusa si oameni care se topesc sau devin numai oase. intuneca cerul cu sclipiri de Orange si tot la mediu desezeaza ploaie sa fie verde. umple pamantul cu roci, oameni intr-o miscare brauniana care, cum am zis se topesc alergand. altii sa alerge de mana cu scheleti si cam asa.( scuza incoerenta logica a scrierii mele, imi veneau pe moment imaginile), te salut