| Irina_9928 a întrebat:

Am nevoie de un film despre pericolul drogurilor, cu marturiilor consumatorilor(un film ca cel pentru HIV- Liniile sangelui).
Ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat. Fundita :*

3 răspunsuri:
| nWbbix a răspuns:

Sincer nu te pot ajuta cu prea mult. Insa poti incerca Requiem for a Dream. Filmul este educativa iar coloana sonora a lui Clint Mansell da o impresie buna. Sper ca am fost de ajutor.
Cheers!

| Flav a răspuns:

Cu marturii, gen documentare, nu am. In schimb am 2 filme cu morala foarte buna despre droguri si distrugerea lor:
Requiem for a dream.
Protege.

| Maximus a răspuns:

Iti pot recomanda un fil exceptional cu exact ce iti doresti tu si anume Jurnalul unui baschetbalist varianta in engleza the basketball diaries (Leonardo di Caprio rol principal)! Acest film ofera o lectie de viata foarte buna bazata pe fapte reale!