| georgcyc a întrebat:

Auziți la Pitești e campanie și toți care au de reciclat obiecte electrice, electronice, le ia și de la poartă dar trebuie să sunați

Puncte de reciclare sunt in Găvana la Albina, Tudor Vladimirescu, Frații Golești, Trivale Complex

Nu am reținut Nr de telefon dar o sa va trimit.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Normal ar trebui sa fie contractat un centru de reciclare pe oras, care sa preia gratuit pe tot parcursul anului/contractului, aparatura asta.
De aia se plateste taxa verde la achizitionarea unui nou electrocasnic/electronic.

| georgcyc explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Campania se derulează începând de joi, 27 iunie, ora 14:00, până vineri, 28 iunie, ora 13:00.
Piteștenii pot depozita deșeurile voluminoase, precum și deșeurile de echipamente electrice și electronice (DEEE) în containerele special puse la dispoziție în următoarele puncte de colectare:
- Găvana, Complex Albina, Bl. D12-B21;
- Tudor Vladimirescu Bl. D4-P20;
- Trivale, Complex II, P.T. 608;
- Zona Nord (Nicolae Bălcescu) Bl. L2, Sc. D;
- Popa Șapcă, bl. D26 (Prima Market);
- Frații Golești, Bl. S6-S7.

Solicitările de colectare se vor face la numărul de telefon 0248/636 535 până în data de 27 iunie, ora 14:00, urmând a fi ridicate în intervalul 01-05 iulie.

| Lupică27 a răspuns:

Se intampla ceva si in Pitestiul asta? am crezut ca a murit de tot.

| georgcyc explică (pentru Lupică27):

Piteștenii pot depozita deșeurile volumipuncte de colectare:
- Găvana, Complex Albina, Bl. D12-B21;
- Tudor Vladimirescu Bl. D4-P20;
- Trivale, Complex II, P.T. 608;
- Zona Nord (Nicolae Bălcescu) Bl. L2, Sc. D;
- Popa Șapcă, bl. D26 (Prima Market);
- Frații Golești, Bl. S6-S7.

Solicitările de colectare se vor face la numărul de telefon 0248/636 535 până în data de 27 iunie, ora 14:00, urmând a fi ridicate în intervalul 01-05 iulie.