| swetlove a întrebat:

Ma numesc maria si am 12 ani.As vrea sa fiu voluntar in avion (stewardesa) stie cineva unde sau cum se procedeaza?
Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Teo_6515 a răspuns:

Pana nu faci 18 ani putin probabil sa te apropii de vreun avion neinsotita de un adult. Pana atunci, daca tot vrei sa faci voluntariat, incearca pe la ONG-uri. Cauta pe google "cautam voluntari" si gasesti sigur ceva sa-ti placa. Spor la cautat.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire dulce.ma tem ca va trebui sa inveti intai sa mergi, si dupa aia sa zbori.nu poti sari direct la zbor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa, si se procedeaza in felul urmator: intai inveti sa scrii cat de cat (nu "m-a numesc") si apoi mai vezi.

| rosto a răspuns:

Voluntar sa ce?

| justagirlll a răspuns:

Nu cred ca poti la 12 ani

| Boniboon a răspuns:

La 12 ani stewardesa!? Nu ai cum... Minorii pot lucra de la 16 ani.

| swetlove explică:

Am spus voluntar nu sa fiu stewardesa mai cititi o data

| Fraieru a răspuns:

Nu ai varsta legala nici sa calatoresti fara un parinte.
Nu ai varsta legala nici sa imparti fluturase/pliante la mall-uri.
Mai asteapta.