| swetlove a întrebat:

Ma numesc maria si am 12 ani.Asvrea safiu voluntar la bord (stewardesa) sti cineva unde sau cum se procedeaza?
Daun fundita

Răspuns Câştigător
| Kry_9749 a răspuns:

Draga swetlove, dc fix stewardesa?
sunt atat de multe locuri unde poti sa faci voluntariat, mult mai interesante pentru varsta ta, cum ar fi un adapost pentru animale, sau ceva de protectia mediului, incearca acolo, la bord nu vei reusi numai dupa ani de munca si antrenament happy
Draga anonimule ( adolf ),
din punct de vedere psihologic, orice persoana indiferent de varsta, trebuie incurajata si adusa pe un drum corect, fara a fi certata sau luata la misto, pentru lucrurile pe care le doreste. Mai bine decat sa ti morala despre numele ei, ii cautai un voluntariat dragut sa o ajuti, pentru ca asta facem noi aici

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca exista voluntariat la stewardese. E o munca de mare responsabilitate. Oricum, pana la 16 ani nu ai voie sa muncesti, asa ca mai ai ceva de asteptat. Invata pana atunci 2-3 limbi straine (pe langa engleza): franceza, germana, spaniola sau italiana. O sa-ti trebuie ca sa fii stewardesa.

| Poinsettia a răspuns:

Esti prea mica.

| marya a răspuns:

Doamne sariti toti cu gura pe ea nu am vazut asa persoane!
hey uite asta e ROMANIA!

| psihox a răspuns:

Intreaba-i pe cei de la aviatie.

| nosferatu a răspuns:

Sigur intai trebuie sa iti termini scoala si dupa mai vorbim.

| nuamPleaca a răspuns:

Poate vrea sa devina stewardesa cand va mai creste happy

| bascacara a răspuns:

La varsta ta poti sa fi stewardesa pe un zmeulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca ai gresit cand ai scris 12 si ai de fapt 21 sau 23... straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"12 ani - nume SWETLOVE!-vrea sa fie voluntara stewardesa!"
Deci : la 12 ani, cind esti inca in programul " cornul si laptele " tu te gindesti la - dragoste - cu conotatie la sex ( swetlove la asta se refera ) si visezi voluntariat ( de fapt visezi sa fi si tu o " bunaciune " in limbaj de cartier...
Cred ca ai o problema! Chiar daca unele persoane iti dau sfaturi, dupa mine total aiurea, eu spun sa stai de vorba cu mama ta si sa-i spui ca ai inceput sa ai " framintari " sexuale! Asta este problema ta. Problema cu voluntariatul este nu numai absurda ci doar o acoperire pentru gindurile tale... ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asta este romania voastra, a celor lipsiti de respect, bun simt si educatie.
Este normala intrebarea? Poate careva pe aici stie un psiholog. Ia intrebati voi despre fatuca asta si framintarile ei. Veti vedea raspuns.
In loc sa fie trimisa sa invete primeste sfaturi binevoitoare. Este corect? ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai scris numele gresit(ma refer la nick). daca vrei sa spui "dulce" e "sweet". si on-topic: nu cred ca exista voluntari la bord:-s... sa fii stewardesa e greu si ai avea nevoie de foarte multe cunostinte...

| swetlove explică:

Frate am puss aceata intrebare pentru ca vreau sa devin stewardesa asa si care e problema adolf laughing si ce problema ai u cu numelle meu frate eu am pus o intrebare imi rasp doar daca stii sau nu nu alte chestii