| missoty94 a întrebat:

Cam cum s-ar putea folosi deseurile (sticle de plastic, hirtie etc) in scopuri folositoare.Chestia e ca trebuie sa modelez ceva, orice din oricare deseuri, care sa fie original, interesant si frumos.Va rog sa ma ajutati.

7 răspunsuri:
| ZeDe a răspuns:

Poti sa faci un robot o papusa din sticla si carton big grin

| andrei995 a răspuns:

Poti sa faci papusi statui sau obiecte turistice asa castigi si ceva bani etc funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un tablou in relief, cu ajutorul capacelor de la sticle pet, de diferite culori, capacele sa reprezinte diverse obiecte in cadrul tabloului, lipite bine, iar intre capace iti ramane loc sa faci desen pe fondul ales de tine, carton sau hartie de desen, sau panza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea face un brad de craciun din sticle...eu am facut asa ceva si mi-a folosit mult

| alessia5158 a răspuns:

Poti tapeta un rond din gradina, cultivat cu plante decorative, folosind capacele multicolore de la pet-uri in locul pietrisului

| anad a răspuns:

Sper sa gasesti ceva in fisierele de aici http://www.didactic.ro/......p?/cautare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut asta vara pe malul unui lac, doua domnisoare care in loc de colac, foloseau sticle de plastic (cu dop) goale, nu am vazut cum erau prinse intre ele
chiar si de umeri aveau atasate cate doua sticle
INGENIOS;-D