| Cipi1212 a întrebat:

Cine este de acord că Pădurea Amazonului este indispensabilă vieții de pe Pământ?

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Orice padure este esentiala.
Insa specia om inainteaza cu pasi siguri spre autodistrugere.
Din păcatehappy

| ioana748 a răspuns (pentru ioana748):

Multumesc pentru funda,

| Cipi1212 explică (pentru ioana748):

Nu este un cadou. E răspuns corect. Te aștept cu un răspuns la următoarea întrebare.

| ioana748 a răspuns (pentru Cipi1212):

Ok, multumesc.
Voi raspunde daca am posibilitatea unui raspuns.
Zi buna,

11 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da de acord. Dar despre pădurile noastre nu ai nimic de spus?
Termitele austriece le toacă fără întrerupere și tot ei ne judecă.

| wildthing a răspuns:

Padurile lumii produc oxigen, dar cea mai mare parte o oxigenului de care avem nevoie, e produs de oceane.winking

| Madaxo97 a răspuns:

Sunt de acord, toate pădurile, nu doar cea amazoniana, sunt indespensabile vieții.

| LisaJulie a răspuns:

Da! Bineînțeles, toate pădurile sunt indispensabile vieții pe Pământ

| CIVIC1 a răspuns:

Sigur ca da.
Mai mult, si pădurile României sunt indispensabile vieții pe pământ.

Sunt de acord, deoarece copacii produc oxigen.
Dacă nu ar fi oxigen nu am putea respira.
Dacă nu am putea respira nu am putea trăi
Poți sa imi dai funda? Nu mi-a dat nimeni niciodata