| valiska10 a întrebat:

Cum imi fac windows7 in limba romana il am in italiana? va rog plzz!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Du-te la start si scrie region and language! ...schimbi ce vrei de acolo!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu il poti traduce, trebuie sa il cumperi direct in romana.

| asy25 a răspuns:

Pai si eu am windows 7 dar in engleza nu stiu sigur dar cred ca se poate scrimba de la menu la control panel si la user accont iar daca nu merge uite aici:http://www.youtube.com/watch?v=sEeLJoKWNcc

neluL
| neluL a răspuns:

Ce fel de windows 7 ai? vezi cand deschizi pc-ul ce zice? La ultimate ai la update optional limba romana! dar spune mai intai ce windows 7 ai!

| Deutssa_4531 a răspuns:

Trebuie sa schimbi placa.Fiul nasei mele stie multe despre calculatoare(sau windowsuri) si trebuie sa schimbi placa in una de romana.
Sincer sa spun n-am incercat.
Succes!

| Stralis a răspuns:

Pai e mai greu un pic sunt 7 pasi :
1.Intri in Start-All Programs-Windows Update
2. Dupa ce se deschide apasa Check for Updates
3. Dupa ce se incarca apesi Install Updates
4.Selectezi limba romana din Windows 7 Updates si astepri sa se downloadeze.
5.Astepti sa se instaleze Limba Romana.
6.Si acum selectezi limba romana pentru ca windows 7 nu o pune in aplicare: intri in Start-Control Panel-Change the Dysplay Langues
7.Alegi din meniu drop down in limba romana si apesi OK.
Asta e to dar va fi necesar un RESTART ca sa se aplice! Funda?