| Biggiesan a întrebat:

Daca un om arunca o hartie pe strada langa un cos de gunoi dv v-ati apleca sa o luati sa o puneti in cos?

17 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Nu, cine știe unde sa șters cu hîrtia aia, și pun eu mîna pe microbii lui?

| Crazyfish a răspuns:

Dude,aici unde-s eu nici mucul de tigara nu-l arunci pe geam.
In Romania? L-as pune s-o inghita! Cred ca e un mod bun de educatie!

| ooLaviii a răspuns:

Sincer? Nu mas apleca...Dc sa pun eu mana pe gunoiul altuia?! In plus dupa ce as fi atins hartia ar fi trebuit sa ma spal de maini? Si unde as putea face asta avand in vedere ca sunt pe strada...laughing

| Hohenheim a răspuns:

Haha. Eu am avut un fel de experienta de genul.
Eram in autobuz sezut si dintr-o data o sticla mica de fanta ajunge langa scaunul meu si se "plimba" in timp ce autobuzul mergea.
Tin minte bine ca la inceput nu am vrut sa o ridic dar dupa un pic vad ca nimeni o ia si sticla tot se "plimba" si tin minte bine ca in acel moment m-am gandit ca daca eu nu as faceo nu ar faceo nici nimeni altcineva si m-am gandit ca poate asta ma face diferit si atunci am ridicat sticla. A fost un moment unic, parca a fost inspirat dintr-un film sau ceva de genul dar este bine pentru ca am invatat o lectie si DA acum daca cineva ar arunca o hartie langa cos probabil ca apleca sa o iau, oricum depinde de circumstante.

| ɔɐıɔ a răspuns:

Si acum toti o sa zica(,) ca "se vor apleca si dinalea" dar de fapt ii doare in rect de hartia aia.

| WeeD a răspuns:

Asa ar fi normal...Dar cred ca nu.

| Angel0 a răspuns:

Nu.Daca omul acela este bolnav de tuberculoza, sida, si hepatita si tocmai si-a suflat nasul cu putin sange in hartia aia?

| GroparuVesel a răspuns:

Eu nu ma aplec pentru ca exista riscul ca un gay sa fie in spatele meu si atunci...

| StiuCeSpun a răspuns:

Ii atrag atentie respectuos celui care a aruncat cu un pumn in fata

| IngerAlb a răspuns:

Nu,nu m-as apleca, desi ar trebui s-o fac.

| VladM15 a răspuns:

Frumos ar fi sa te apleci dar exista si $$$$"""baieti de la salubritate""""

| Allix13 a răspuns:

Ias zice aluia sa o ridice daca nu i-as f luat mana lui si as fi pus hartia in cos cu mana luilaughing

| Iadhira a răspuns:

Da, m-aş apleca şi nu numai atât, i-aş atrage atenţia celui care a aruncat-o şi o să-l determin, oarecum, să se simtă prost. Nu mă interesează dacă primesc înjurături pentru că sunt cuvinte fără nicio valoare pentru mine. Dar tu te-ai apleca?

| SweetFruits a răspuns:

Nu! Nici atat! De ce sa fie eu sluga la ala? Ia-si spune sa o ia cu frumosul! In niciu un caz nu i-au gunoiul nimanui! Scuze dar asa sunt eu!rolling on the floor)

| DolsePapusik a răspuns:

Nu m-as apleca.

| Flory04 a răspuns:

Eu i atrag atentia."domnu', v-a cazut ceva".si de rusine, o ridica

| pinkydya a răspuns:

Da de multe ori am facut-o