| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce urmezi facultatea de ecologie, lucrezi voluntar sau ai salariul tau?

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred ca faci confuzie intre Greenpeace si alte ONG-uri. De obicei faci o facultate pentru a avea un job mai bun, mai bine platit... In principiu dupa ce termini o facultate de ecologie poti sa te angajezi undeva pe protectia mediului (asta in fericitul caz in care reusesti sa profesezi ceea ce faci in facultate)... Sau iti faci tu o firma care sa se ocupe de asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa faci voluntariat pe perioada facultatii pentru ca vei avea sanse mai mari de a-ti gasi un loc de munca bun si bine platit, pentru ca deja ai experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te angajeaza cineva, s-ar putea sa te si plateasca.
Dar ideea e sa stii sa faci ceva si sa existe vreo institutie care sa aiba nevoie de serviciile tale.
Ce se cheama ca esti daca faci facultatea asta? Ce-ti va scrie pe diploma?

| sese a răspuns:

Esti platit in baza unui contract incheiat cu firma privata /de stat unde iti gasesti loc de munca.Munca voluntara in acest domeniu este sau ar trebui sa fie implicita.