| AvalohAlyn a întrebat:

Dupa voi care ar putea fi masurile si sfaturile pentru o EDUCATIE ECOLOGICA?

Răspuns Câştigător
| givehelp a răspuns:

Eu as crede ca totul incepe cu elementarul: nu arunca gunoiul oriunde, dragostea de natura o dezvoltam prin hranirea hulubilor in parc. Tot asta se refera si la celelalte animale. Primblatul pe jos, gradinaritul cu buneii...

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Exercitiul...Stii sa invatam ca putem trai intr-o lume mai buna daca nu aruncam deseuri, sa plantam niste puieti...

| DeKoniec a răspuns:

1.Sa nu mai aruncam gunoiul pe oriunde ne trezim
2.Sa mai diminuam din traficul de masini
3.Sa plantam mai multi copaci.

| MihaiNiculaie a răspuns:

Sa nu arunci deseurile in natura; Sa folosesti cat mai mult produse biodegradabile; Sa ai grija ca actiunile tale sa nu afecteze mediul inconjurator; Sa plantam cate un copacel;