| Beiiuka a întrebat:

Hei tPU. As vrea sa stiu si eu cati dintre voi a ajutat planetahappy. Sunt intr-un cerc de biologie si fac un proiect cu tema aceasta.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat sa ajut planeta, la locul de munca, prin supravegherea unui proiect de instalare si punere in functiune a electrofiltrelor de la o termocentrala pe carbune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta toamna am fost la campania aceea de voluntariat "Let's do it, Romania!" ( am adunat gunoaie), dar putem ajuta in mult mai multe moduri: incercand sa mergem cat mai des pe jos sau cu bicicleta, folosind becuri cu lumina fluorescenta ( consuma mai putina energie), ne mai aruncand gunoaie pe unde apucam etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu arunc gunoi pe strada.
Nici in natura (...).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fumez. (de vreo 5 ani deja)

| princessmaya a răspuns:

Incerc sa adun cat mai multe gunoaie de pe strada si sa nu arunc aparate elecrocasnice vechi ci sa le donez

| Alle_6951 a răspuns:

Eu am ajutat planeta am fost la cateva voluntariate de la scoala de exemplu Tara lui Andrei! si mai sunt cateva dar nu mai stiu exact cum se numescbig grin