| teapz a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa fac voluntariat. As dori sa aflu mai multe detalii: de la ce varsta se poate face, daca se poate vara, in ce domeniu. Tot felul de chestii din acestea.

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Incearca la valea plopului

| pci27 a răspuns:

Http://www.voluntariat.ro/voluntari.htm

Câteva informații referitoare la voluntariat. Succes!

| Anca2999 a răspuns:

Eu fac voluntariat de 1 an si ceva :)) si fac 14 abia peste 3 luni ..nu conteaza varsta, e destul de frumos. Chiar azi ma duc sa impart pliante pentru o fundatie care doreste sa reabiliteze spitalul de copii din Craiova. Uite un site daca vrei sa contribui, daca nu lasa-mi un mesaj si iti pot spune mai multe. www.impreuna.arti.ro

| teapz explică (pentru Anca2999):

As dori si eu sa particip. Ai cont pe Fb? Ai putea sa imi dai detalii pe privat? Merciibig grin

| Florentina_7104 a răspuns:

Nu conteaza varsta sau perioada din an, poti face voluntariat oricand. Daca esti mai mic/mica poti incerca la tine la scoala sa te implici in diferite activitati (plantarea copacilor, organizari de serbari etc). Poti incerca si la ONG trimitand un mail.Crucea Rosie si Salvati Copii sunt cunoscute pentru activitatile lor cu voluntarii, asa ca ii poti contacta.

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Nu conteaza varsta. conteaza oportunitatile pe care le ai in zona ta. voluntariatul este foarte frumos, atata timp cat il faci din pasiunewinking

| ICHBalexnunu a răspuns:

De la ori ce varsta