| Aly2 a întrebat:

Poate ca nu in 2012 vom murii toti, dar probabil ca nu mai este mult pentru ca omul distruge planeta. Toti au devenit egoisti, nu le pasa unora de altora, toti se gandesc la bani si sunt in stare sa omoare ca sa castige bani si arunca o hartie unde apuca, in loc sa o arunce la cosul de gunoi. Dar de ce? De ce s-a schimbat omul si a devenit un monstru? Voua va pasa de ce se intampla? Eu in ultima vreme am incercat sa ajut planeta si cand am vazut o prietena de-a mea ca a aruncat ceva pe jos, eu l-am luat si l-am aruncar la gunoi. Dar in schimb sa faca si ele asta ele isi bat joc.
Scuze pentru greselile de ortografie ( daca am facut ).

Răspuns Câştigător
| Ajna a răspuns:

Ai dreptate, si eu am aceasta problema, nu inteleg cum pot unii sa arunce ambalaje de toate felurile unde apuca, mai mult este oribil ce pot lasa unii in urma lor la iarba verde. Nu vad ca ceva nu se potriveste, cum pot "murdari" iarba.
In orice caz, e bine ca ai initiativa, lumea toata nu o putem schimba, dar lumea ta da. Fa ce iti sta in putinta, vezi, sunt deja doua persoane carora le pasa de mediul in care traiesc.winking

10 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Salut
foarte corecttt
omul - the end
funda?

| mgtow a răspuns:

Nu stim daca vom muri sau nu in 2012 dar cert e ca pe langa faptele care le ai zis adineauri problema e si in relatie cu perechea, acum oricine inseala pentru bani si din chef aia da dar un lucru zic eu: suportam amarul pana vom muri si apoi sufletul nostru va ajunge intr-un loc bun deoarece dumnezeu are grija de omul cinstit.

| TheRock17 a răspuns:

Intr-un fel ai dreptate ca omul distruge planeta.

Răspuns utilizator avertizat
| alyskumpy a răspuns:

Ai dreptate, omul distruge tot ce e frumos, tot ce Dumnezeu a creat... si ne mai miram ca avem diferite boli si razboaie si crize economice...de ce? pentru ca Dumnezeu nu bate cu bota fratilor, nu va este frica de el? corect, multi oameni nu au habar oh go on

| darrio2007 a răspuns:

Intr-adevar omul s-a schimbat si se va schimba mereu.Dar chestia cu hartia aruncata pe jos (altele)este specifica romanilor.

| IoanaTempah a răspuns:

Pin gestul tau nu faci lumea mai buna sau mai curata decat era pentru ca multi oamnei arunca pe unde apuca si nu te afli tu singura in lume. Natura trebuie protejata iar oamneii isi bat joc de ea, frumos din partea ta ca o protejezi dar o faci cam degeaba.

| AdelinaC a răspuns:

Ai dreptate! Pe mine nu ma deranjeaza partea cu aruncatul hartiilor pe jos, ci felul in care s-au transformat oamenii.
Mai, pe vremea parintilor mei nu intalneai pe cineva pe strada care sa se ia de tine sau care sa nu ii pese de altul.Eu cred ca de vina pentru tot este libertatea prea mare si prost inteleasa.Fiecare vrea sa faca lucrurile asa cum vrea el si normal ca e mai usor sa fii egoist si sa injuri decat sa depui efort si sa te uiti la cel de langa tine.Mai este si exemplul personal al altor oameni pentru ca noi daca vedem ca toti sunt egoisti si nesimititi,noi ce spunem?,, Sa fiu si eu asa ca altfel nu razbat in viata"si iata cum usor-usor ne influentam unii pe altii si o sa devenim intr-un timp foarte scurt o populatie ce se invarte doar in jurul egoismului, sexului si banilor.

Pana sa ne omoare distrugerea pamantului, ne vom omori unii pe altii sufleteste.

| VelAndrei a răspuns:

Adevarat!

De ce se termina lumea in 2012? Ca se arunca hartii pe jos!

Am scris un mesaj mai de mult pe aceasta baza dar concluzionand pot zice ca asa sunt oamenii din cele mai vechi timpuri pana in ziua de astazi, si au fost si mai rau. Ete si link daca vrei sa citesti mai mult http://velaurius.haipa.ro/apocalipsa-din-ghetou/

| emanuel367 a răspuns:

Stiu ce trebuie facut
1 sanu mai murdarinlacuri delte etc
2sa nu mai taiem atatia copaci