| havirneanu a întrebat:

Recent mi-am deschis o Asociatie pentru femeile maltratate din Spania! Acum insa am nevoie de cateva idei in ceea ce priveste ajutorul ce l-as putea da acelor femei... As aprecia orice idee venita din partea oricarui.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si de ce pui aceasta intrebare in Romania? Difera conceptiile si stilul de viata din Romania fata de cel din Spania.

| thealchemist a răspuns:

Pai sa asculte de barbati daca stiu ce e bine pentru ele.
(*jocking! sorry, nu m-am putut abtine)
acum insa serios, tu ai deschis o asa asociatie fara sa stii ce trebuie sa faci?
si de ce ii intrebi pe romani? mai ramine sa ceri idei de la arabi, ca doar ei trateaza femeile mai rau.

| marianvranceanul1 a răspuns:

Pai ar trebui consiliate.Ar trebiu sa se relaxesze sa se apropie mai mult de natura.

| havirneanu explică:

Pai...eu ma refeream la ce anume am putea face gen consiliere psihologica sau ce am putea face pentru a preveni aceasta nedreptate.

| ioanionel a răspuns:

Consiliere psihologica pentru ambi soti.