| dani0799 a întrebat:

Salut vreau sa fac o grupare de prieteni voluntari dar nu stiu ce nume sa ii dau ...imi puteti da o idee. Poate fi abreviere dar sa imi spuneti de la ce

Răspuns Câştigător
| Fulger149 a răspuns:

Tineri In Actiune...TIA, sau in engleza Youth In Action... daca nu iti plac astea mai gandeste-te la niste denumiri ce implica acest cuvant, "tineri".

2 răspunsuri:
| Fulger149 a răspuns:

Voluntari pentru? De exemplu eu sunt voluntar la Crucea Rosie Romana de vreo 5 ani, si in trecut am fost si la World Vision Romania. Asa ca, despre ce e vorba? Cu ce va ocupati? La ce fundatie, organizatie nonguvernamentala vreti sa fiti voluntari sau sunteti?

| dani0799 explică (pentru Fulger149):

Este o fundatie finantata de doibelgeni ce vor sa facem diverse activitati.sa cooptam cat mai multi tineri pana in 20 de ani ...ne trebuie un nume pentru o pagina de facebook ca ei sa ne poata urmari activitatile, daca imi poti spune un nume de grup dar sa nu fie de la alt grup.