| IceCreamDoll a întrebat:

Help TPU! Am o dilema: matusa mea are 48 de ani si i s-a albit parul. Acum nu mai vrea sa se vopseasca, mai ales - zic eu ca nu e asa in varsta. Nu m-ar deranja asa de tare decat daca nu ar vrea ea sa-mi viziteze orasul de fiecare data cand trece pe aici, si parintii ma trimit de fiecare data pe mine sa merg cu ea. Cand ne plimbam lumea vede ca e cu parul alb ca o babuta. Ma deranjeaza asta tare la ea, i-am spus de cateva ori si se supara de fiecare data cand ii amintesc. Mi-e cam rusine sa merg cu ea asa prin oras, mai ales ca ma vad colegi, prieteni si incep sa chicoteasca pe la colturi. Si parintii mei, si sotul ei si baietii ei i-au spus ca nu ii sta bine cu parul alb, dar ea zice ca ii place cum arata asa. Am ajuns la disperare! Nu mai stiu ce sa fac. Cum pot sa o conving sa se vopseasca? Am nevoie de ajutorul vostru. Cel mai bun sfat primeste fundita si voturi.

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Accepta-ti matusa asa cum este ea!

Este urat sa incerci sa schimbi o persoana, mai ales una care iti este foarte apropiata. Pana la urma, cine e mai important, matusa ta sau colegii care rad de tine?

Multa bafta in a face ce e corect, sper.

| Laura a răspuns:

Am mai zis-o și-o mai zic, ești o pițipoancă infectă.

| Laura a răspuns:

Ai așa ceva? laughing Nu erai fată? Ori, după numele tău, ești gay?

| opium a răspuns:

Doamne mai copchila,e doar par alb, nu mazga puturoasa! Dai dovada de foarte multa imaturitate, superficialitate si prostie!

| opium a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa raspunzi la o intrebare de mai multe ori, decat sa fi atata de proasta punand astfel de intrebari.

| opium a răspuns:

Da,nororc ca esti tu aia mai desteapta si ne salvezi pe toti.
Apropo, s-a vopsit pana la urma matusa-ta?

| IceCreamDoll explică:

Laura si eu am mai zis si repet: respect my p-u-l-a. Iaca am facut si rima.

| IceCreamDoll explică:

Nu conteaza ce sunt, conteaza ca esti retardata si ca nu stii sa folosesti un computer si raspunzi la aceeasi intrebare de mai multe ori.

| IceCreamDoll explică:

Alex, tu esti si mai proasta ca ai raspuns...

| Disstrict a răspuns:

Totusi ii din familia ta, nu trebuie sa o schimbi daca ei ii place cum ii sta acceptai decizia. Nu cred ca o venit ea sa iti zica tie ce sa porti sau cum sa te imbraci deci, las-o sa se simta in largu ei daca ei ii convine cum arata.