| Larisaaaaaaaaaa2047 a întrebat:

Hey tpuuuuu=) eu sunt mai grasuta de fel=) adica vreo 1.60, si 60 de kilograme, si m-am interesat putin, despre hainele pe care ar trebui sa le port ca sa par putin mai slabă sau sa nu arat ca un cartof, si din cate am vazut parerile sunt complet diferite, de ex. Unii zic ca ar trebui sa port haine strâmte pe corp, Alții zic ca hainele largi in stil (hanorace sau mom jeans), Alții zic ca ar trebui sa port haine cu carouri, Alții zic Ca nu=) stiu ca normal ar trebui sa probez mai multe haine si sa vad ce mi place, dar mi se pare ca arat rau in toate hainele posibilehappy deci vreau sa vad si parerea voastrahappy multumescccc

Răspuns Câştigător
| blacksky13 a răspuns:

Referitor la măsurătorile tale, nu ești deloc grasa. Ai un corp complet normal. Nu trebuie sa îți ascunzi formele. Este corpul tău așa cum este. Și foarte important, poarta ceea ce îți place și ce te face sa te simți bine. Pune-ti in valoare corpul!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

în loc să păcălești imaginea prin haine dacă tot te complexează greutatea de ce nu slăbești?

| blacksky13 a răspuns (pentru Adry05):

Încep prin a zice ca ceea ce voi zice nu are nicio intenție rea sau defensiva, este doar ca sa ne împărtășim cu toții ideile legate de întrebarea ei.
După parerea mea, nu se rezuma totul la slăbit. Dacă te completează imaginea ta, când de fapt nu e nimic in neregula cu ea, trebuie sa înveți sa te iubești așa cum ești, nu sa apelezi la ce zice societatea sa faci. Trebuie doar încurajată și sa știe ca greutatea ei e perfect ok și ca nu ar trebui sa îi displaca corpul ei doar pentru ca am foat învățați de mici ca sa fii mai plină sau cu forme înseamnă ca ești grasa sau urâta. Nu e deloc așa.
Toți suntem diferiți in felul nostru și trebuie doar sa învățam cum sa ne iubim.

| Adry05 a răspuns (pentru blacksky13):

Păi da bine, nici n-am zis altceva, da în momentu în care cauți haine care să ascundă că ești grasă, evident ești complexată că ești grasă laughing altfel ai purta ce a vrea și nu ți-ar păsa să cauți haine care să te facă să arăți în nu știu ce fel

| Justme1997 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine stau pantalonii dintr-o culoare solida, deci fara modele, careuri si sus hainele putin largute in zona burtii. Stilul mom jeans arata bine

| Jidvei a răspuns:

Porti ceea ce-ti place tie si gata.