| Lucaaragiale23 a întrebat:

Am avut un cont de PayPal permanent limitat au trecut cele 180 de zile am primit email că fondurile sunt disponibile de transfer ieri, ideea daca am un timp anume sa transfer fondurile pe card/banca ca-sa nu cumva să îmi ia accesul de tot de la banii
Știe cineva?

5 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Daca ai acces la cont ( adica ai putut sa te loghezi ) stai linistit, poti transfera banii oricand vrei tu. Un sfat ( daca ai dubii ): transfera-i in alt cont paypal si ai scapat de suspiciuni.

| Lucaaragiale23 explică (pentru RaduRobertRO):

Am avut acest la cont atât când era limitat cât și acum in prezent când pot doar extrage banii pe card/banca
De transferat dintr-un cont de PayPal nu pot.
Doar retras pe card/banca

| RaduRobertRO a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Scoate-i si asta e happy

| AnaMariaFelea a răspuns:

Același problemă am și eu, la mine au trecut 21 de zile de atunci, mi-au trimis mail ca a fost soluționat cazul în favoarea mea, mi-au deblocat banii dar în schimb nu pot să îi trimit prin nici o formă... nici prin bancă nici alt cont PayPal, mă puteți sfătui vă rog? La mine este vorba de suma de 931 GBP

| Lucaaragiale23 explică (pentru AnaMariaFelea):

Daca ai contul permanent limitat așteaptă 180 de zile. După vei primii un email in care îți vor trimite instrucțiunile cum sa scoți banii, card sau banca, după ce îți vei retrage banii acel cont de PayPal nu îl vei mai putea folosi și va rămâne în baza lor de date timp de 10 ani
Eu mi-am scos cei 180€ după 180 de zile adică 6 luni de așteptatare