| CLaludiu1234 a întrebat:

Am mers acum cu bicicleta cand veneam de la la magazin,in spatele la o mașină
care arata exact ca în filme de comedie englezești,acele mașini
mici de teren, care se plimba pe lângă facultățile englezești,arata ca un tricilu electric, numai cu 4 roti și evident avea volan și nu mergea mai mult de 25, 30 la ora,am cautat pe net și nu am găsit acel tip de masina de teren, cine îmi poate spune cum se numește acea mașinuța?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca mi-ai zis de masina englezeasca mica eu m-am gandut instant la mini-ul lui mr. bean

https://www.mini.com/......721705.jpg

nu ma deranjeaza daca nu-mi dai funda;)

| CLaludiu1234 explică:

Promit sa dau funda la răspunsul corect

| CLaludiu1234 explică:

Am găsit cum se numește masina, totuși după cum am promis am sa dau fundă celui care imi răspunde corect la întrebare

| Simpatic a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Nu ne mai fierbe, spune-ne despre ce marca este vorba? happy

sa nu imi zici ca este vorba despre un smart (caci nu e englezeasca) https://ro.wikipedia.org/......4%83_auto)

| CLaludiu1234 explică (pentru Simpatic):

Este sau nu romaneasca, dar eu în filme americane de comedie am văzut asa masina, asta pana astăzi, dar am înțeles a îți trebuie permis sa circuli cu ea pe drumurile publice, se numește golf cart

| CLaludiu1234 explică:

Golf cart se numește masina pe care ma văzut-o astăzi