| ChirilaDenis a întrebat:

Astăzi am întâmpinat o problemă cu mașina și nu știu ce să fac.
Urcam o mică pantă și din treapta 4 a sărit treapta 3. Ce problemă are?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu sa-ti zic exact ce piesa, dar ceva din cutie este uzat, si te poti astepta sa sara tot mai des din viteza, de acum.
Asta daca vorbim despre o cutie manuala, iar dupa ce a sarit din viteza, ai bagat-o din nou, si a mers.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva pe la cutia de viteze. Urci pantele in treapta 4?
Cred ca si masina a sarit in sus.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Si la mine face la fel dar am cutie automata.

| ChirilaDenis explică:

Din treapta 4 a sărit în liber*

| AndreiBistriteanu a răspuns (pentru ChirilaDenis):

Hotaraste-te in ce treapta a sarit inainte sa pui intrebarea. Poti oricand sa repeti scoala de soferi.