| Ionut12437 a întrebat:

Dacă lucrez în armata pot sa îmi iau concediu 2 săptămâni sa ma duc în Anglia?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-ti comandantul.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu se intreaba aici, ca-s conditii speciale pentru cei care lucreaza in armata si Politie.
Intreaba-ti comandantul de unitate!

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred

| mODIN a răspuns:

Normal ca poti! Si eu lucrez in armata si am fost 10 zile in Italia. Trebuie doar sa te treci in OZU pentru parasire de garnizoana.

| Ionut12437 explică (pentru mODIN):

Nu te supăra, ce grad esti în aramata?

| mODIN a răspuns (pentru Ionut12437):

Sunt PCC, n-am grad, dar lucrez in armata

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pentru concediu trebuie anunțat comandantul, iar pentru deplasare în afara localității sau țării sunt reglementări speciale.

| Ciprian09 a răspuns:

Poți merge și în Himalaya, faci raport de părăsire a tarii cu aprox. luna înainte.salutari!