| chinezu18 a întrebat:

Salut! In data de 29.04. 2023 am trimis un colet prin FAN COURIER, colet comandat pe olx de catre destinatar. In data de 30.04, acesta a fost livrat, iarnin datele coletului apare "Data Virament: 02.05. 2024" iar eu pana astazi nu am primit banii. Stiu ca si ieri si azi au fost zile lucratoare. Mentionez ca am solicitat primirea rambursului in contul bancar( Banca Transilvania).

Care credeti ca o fi cauza?

Ps: Vreau sa mai adresez o intrebare. Daca am trimis un colet prin "OLX livrare FAN COURIER", iar apoi dupa livrare am sters anuntul, poate afecta cu ceva primirea rambursului?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

1.Rambursul îl primești cu o zi după ce ți se face viramentul.
De fiecare data când am trimis prin OLX,a fost la fel de fiecare data.
Inițial am incercat cu BRD, am zis că poate banca procesează greu banii, dar am încercat și cu Revolut, iar banii au ajuns tot a doua zi după data viramentului, până la amiază.
2.Nu are nicio treabă.
Starea anunțului nu influențează viramentul banilor.
Mai ai puțină răbdare și mâine, până la 3, maxim 4 ai banii garantat in cont.
Numai bine!

| chinezu18 explică (pentru Hyperion7):

Multumesc si apreciez raspunsul tau insa, maine e sambata, se efectueaza si atunci tranzactii bancare?

| Hyperion7 a răspuns (pentru chinezu18):

Asta nu mai știu, dar daca nu se efectuează(și cel mai probabil nu), luni vor fi virați banii fara nicio îndoială
Am și uitat că mâine e sâmbătălaughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru chinezu18):

Rectific,ii primești a treia zi de Paste, că atunci este zi lucrătoare.
Am uitat că e și Paștelebig grin