| SorinIacob a întrebat:

Salutare tuturor...un sfat pentru un tip de 34 de ani parasit de "iubita" in pragul Pastelui? M-am plictisit teribil, prieteni nu am...sufar de depresie (tratament cu cipralex). De fapt mint, am un singur prieten, catelul meu Archie, un golden de 2 anisori.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Nu îți pierde speranța!
Iubirea nu e pe toate drumurile,mai ales pentru tine,având și depresie,dar merita sa încerci să cauți pe altcineva,până la urmă, ce ai de pierdut?
Plictiseala oricum va fi și când o să ai iubita din nou, așa că mai bine, până îți găsești pe cineva, bucura te de Archie

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Iesi din casa, plimba-te, fa miscare, fa sport, mananca o ciocolata...nu doar ca-ti mai iei gandul de la necazuri, dar endorfinele te vor ajuta sa fii un pic mai pozitiv.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti de munca, ca-ti face bine, atat la depresie cat si la problemele psihice pe care el ai.

| sofisis a răspuns:

Inscrie-te la o sala. La un curs de ceva ce te pasioneaza. Incepe jocuri online.

| MistarGoGu a răspuns:

Pe termen lung o " partenera " / " prietena " costa mult mai mult ca o " damă " de ocazie! Ca diferenta între a avea un S Class cu " cheltuieli " mai si a te plimba ocazional cu o Skoda Octavia de la Uber sau Bolt! Iesi mai ieftin! Doar daca nu te numesti Ion Țiriac si tii la " statut "!

| Hyperion7 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Da,dar beneficiile sunt mult mai mari,e o investiție pe termin lung laughing
Spre exemplu,o dama de companie nu te lasă să plângi pe umărul ei,nu îți dă putere sa lupți,nu îți gătește, calca, nu îți oferă un cămin, doar te lasă să îi faci ce vrei vreo jumate de ora maxim (asta daca nu urla hormonii in tine) și cam atât, eventual rade și de puța ta ca o ai prea micarolling on the floor
Zic doar

| MistarGoGu a răspuns (pentru Hyperion7):

Depinde! Am " capturat " acu vreo 3 ani o puicutza de columbianca prin " Blegia " care mai făcea o supica, o fripturica, cam fiecare weekend " parca " ratusca la mine in pat! Depinde cat " cotizezi " si cum o înveți!

| Hyperion7 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Bineînțeles