| GigelusG a întrebat:

Salutare!
Anul trecut am dat bacul, nu l-am luat dar in toamna nu m.am dus.Anul acesta il dau gratis sau trebuie sa plătesc taxă? Mulțumesc de ajutor.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, anula asta il poti da tot pe gratis dar numai daca te inscrii, sa-l sustii.

| Hyperion7 a răspuns:

Ai 2 sesiuni gratuite, iar începând cu a treia, plătești.
Din moment ce nu ai dat în toamna, te poți duce sesiunea asta,însă atenție,cum zicea și Robert și cum am văzut și eu ulterior(deși știam altceva,in fine), va trebui sa plătești o taxă în valoare de 435 de lei "elevii care au picat Bacul în anii precedenţi au de achitat 435 de lei dacă doresc să susţină Bacul şi în acest an. "
https://observatornews.ro/......30319.html

Atenție! Trebuie sa te înscrii din nou tu, pentru că nu ești înscris automat sau ceva
*In caz că nu știai

| GigelusG explică (pentru Hyperion7):

Am înțeles.Deci chair daca nu m-am înscris pentru toamna si l am dat doar o data, trebuie sa plătesc anul acesta, nu? fuk

| Hyperion7 a răspuns (pentru GigelusG):

Aparent,dar totuși pentru liniștea ta interioara, ar fi cel mai ok sa întrebi la secretariatul liceului, macar sa fii 100% sigur

| Robert2526 a răspuns:

Platesti taxa, ai avut deja 2 sesiuni gratuite, prima in vara apoi in toamna ( chiar daca nu te-ai prezentat tu, ai fost pe liste ca absent)

| LisaJulie a răspuns:

Vei plăti o taxa deoarece ești la a treia sesiune