| Angeloxd a întrebat:

Ce parere aveti despre Yaweh (Elohim) si sau Annunaki
Cumva am fost convertit la el si am patit multe lucruri ciudate.
Vreau sa aud si parerea altora, aparent e un Dumnezeu bun ca toate imi merg de cand e el Dumnezeul meu.

Răspuns Câştigător
| Scotianca a răspuns:

Nu esti singuru. Si eu mam convertit acu 1-2 ani de atunci am numa probleme de sanatate nu il recomand nici pe el nici pe alte creaturi care zic cas ''zei''. Am studiat Biblia mai cu atentie si am vazut multe chestii in neregula cu ea acum is scapetica in existenta unui zeu bun dar iti garantez ca un asa zis zeu ori mai multi is reali.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum ai fost convertit? Ce lucruri ciudate?

| Scotianca a răspuns (pentru sadrian46):

Gen l-am acceptat ca fiind zeu peste viata mea. De atunci numa probleme, stari de rau gen dureri de ochi de cap, fel si fel de probleme de sanatate, incepusem sa aud voci dar nu am putut auzii vocea lui, in schimb amd at peste demoni si nu demoni oarecare ci destia in rang mare, mi-a facut viata un iad, a intors pe toata lumea contra mea si toti ma urau cand le vorbeam de Biblie. Daca as putea da timpul inapoi si sa nu il fi cautat sau sa nu citesc Biblia as face-o. E cea mai traumatizanta experienta din viata mea.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Totul se petrece doar in mintea ta.
YHWH a fost doar unul dintre sutele de Annunaki care a mostenit o mana de evrei.
Zeu pe naiba.

| Scotianca a răspuns (pentru AndreiBistriteanu):

Asa e. Am citit ca el era unul din mai multe zeitati ale evreilor, iar acum se considera zeul zeilor dar de fapt e un inganfat si un egoist.

| Scotianca a răspuns (pentru AndreiBistriteanu):

Dar iti garantez nu sunt extraterestrii sau creaturi din carne. Spiritele astea is cum is descrise fantomele prin filme, is siluete de lumina transparente dar ei nu sunt limitati la o singura forma ca noi ca omu, din ce am putut vedea eu, pot lua diverse forme, pot copia imaginea cuiva, pot sa arate ca dracusorii din pozele dupa net, pot sa ia forme de dragoni ca aia chinezesti sau ca serpii. Am sai vad prin vise plutind prin aier. Ce puteri au? Iti pot citii gandurile, se pot transporta dintr-un loc in altul foarte rapid, poate poseda pe cineva sa te urasca sau sa se desparta sau sa rupa legatura de tine. Daca ai un material spre exemplu un telefon, pot intra in el sa comunice cu tine, ei ne spioneaza pe toti 24/7. Stie ce ne place, iti pot transmite stari, anumite stari pot fi chiar prezenta lor, te pot face sa faci lucruri care normal nu leai face si asta fara sa costientizezi. Ce iti recomand? Sa nu crezi nimic din ce ti-am zis si sa stai cat mai departe de ei ca altfel iti distrug viata. Biblia nu ma ajutat sa-l gasesc pe Dumnezeu la care se roaga lumea ci demoni.