| andreea2355 a întrebat:

Nu știu câți dintre voi a ți pățit dar în ultimele luni de doua ori mi s-a întâmplat sa vad o anumita figura și sa simt ca e demonica indiferent ce chip a avut.Mi a înghețat sângele în vene, și nu am mai putut vorbi sau mișcă. Ultima data s-a întâmplat chiar saptamana trecuta și am început sa spun tatăl nostru cu toată puterea în gând și efectiv s-a zbarlit toată pielea pe mine și simțeam ca mi se face rau ca și cum nu ii convenea ca ma rog, dar după ce am spus în gând de mai multe ori m-a lasat în pace. Și acum o săptămână era și copiii cu el și ma gândeam ca să fac un copil este cea mai mare dorința a mea în momentul de fata.Ce ar trebui sa fac? Ma gândesc la asta și îmi este frica ca o sa pățesc din nou.Am fost și la preot, mi-a citit și tot am pățit din nou...

21 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

"Ce ar trebui sa fac?"

Sa iti faci o programare la un medic psihiatru.

| LaviniuA a răspuns:

Deci ca sa inteleg bine... era un fel de dracusor. Prima data era singur, apoi cu copiii dupa el? happy
Dormeai sau erai treaza?

Poti sa faci asa:
pui o cruce langa pat, una la gat, o lumanare din cand in cand (vezi sa nu dai foc la casa), daca ti se pare ca e ceva ciudat zici Tatal nostru.
Ai grija la ce faci - sa nu fii dezmatata, nici sa nu te uiti la persoane sau poze de genul asta.

p.s. poti sa mergi si la un psiholog, ca uneori mintea ne mai joaca feste si doar ni se pare.

| EestiSodalane a răspuns:

Te-ai spovedit și împartasit?

| andreea2355 explică (pentru EestiSodalane):

Anul asta sincer nu.

| EestiSodalane a răspuns (pentru andreea2355):

Pai aici e problema

| Holiday a răspuns (pentru EestiSodalane):

Sunt miliarde de oameni care nu s-au spovedit/impartasit niciodata, si nu au problemele astea. Deci evident, nu de acolo e problema. Ba chiar dimpotriva, e mult mai probabil sa vezi "dracusori", orice ar insemna asta, daca esti dispus sa crezi baliverne mistice.

| T0Teu a răspuns:

Dovadă ca traditiile alea pe care le fac preotii n au putere. Putere are Dumnezeu si Biblia. Roaga te sa scapi de chestiile astea. Roaga te insistent si din inima. Fereste te de păcate, oricât de mici le ai considera si cere ti iertare pentru tot ce ai făcut rau pana acum. Citeste Biblia si incearca sa implinesti ce gasesti scris in ea... ce sa mai spun?

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Ca sa scap de o problema identica am citit Biblia in cateva traduceri diferite,am fost la diferite biserici, am cunoscut persoane de alte religii, am cunoscut diferiti exorcisti pana cand am cunoscut personal pe Mauro Biglino un traducator al Bibliei din ebraica si mi-a explicat ca Biblia nu are nimic spiritual, YHWH nu a fos vreun zeu, a fost doar un colonizator probabil de pe alta planeta care a plecat si s-a dus.Demonii traiesc doar in mintea credinciosilor.

| Angeloxd a răspuns (pentru AndreiBistriteanu):

Experienta cu YWHW poate fi foarte traumatizanta. Si eu am trecut prin ea.
Imi apareau tot felul de videoclipuri ciudate dar stati linistiti ca e un Zeu si el nu ne vrea raul.
E de fapt foarte protectiv pentru ca desi am trait ceva grotesc mereu m-am simtit in siguranta si protejat.

| KovacsB a răspuns (pentru Angeloxd):

Yhwh a fost doar un criminal cu probleme psihice, a ucis documentat in Biblie peste 20 milioane de persoane.

| Angeloxd a răspuns (pentru KovacsB):

A vrut sa dovedeasca ca el e Zeul suprem se numeste singur "the most high"
E un zeu extraterestru.

| Angeloxd a răspuns (pentru Angeloxd):

Culmea mi s-a manifestat tocmai mie care am ceva probleme psihice.
Dar nu suficient cat sa nu inteleg ce se intampla cu mine.

| KovacsB a răspuns (pentru Angeloxd):

Salbaticii cand vedeau oameni coborand din avion se inchinau la ei.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Roga-te cat mai mult posibil, tine post, mergi cât mai des la biserica si vorbeste cu un pastor pe care îl cunoști și e de încredere despre problema pe care o ai și acel pastor va pune biserica sa se roage pntru tine, și vei vedea ca Dumnezeu te va ajuta sa scapi de aceea creatura

| Scotianca a răspuns:

In primul rand nu te mai gandii la demoni sau la supernatural. Daca problema persista mergi la un psiholog sau psihiatru. Tu le dai putere asupra ta si tot tu poti sa nu le mai permiti asta.

| Angeloxd a răspuns:

Pentru ca crucea semnifica moartea si cum l-au omorat pe mantuitor cine te invata sa iti faci cruce nu iti vrea binele.
Stai linistita ca nu e nimic poate ai vreo boala psihica si crezi tu ca vezi gen schizofrenie. Si eu am vazut si simtit demoni si nu erau adevarati.

| Angeloxd a răspuns:

Poate ai schizofrenie sau hidrocefalie...
De la hidrocefalie te poate strange capul si sa crezi ca ceva incearca sa te posede.

| filin a răspuns:

Duceți vă la un psihiatru, nu la un popă!

| andreea2355 explică (pentru filin):

Dacă nu crezi în lucrurile astea, nu înțeleg de ce ai mai raspuns.

| Angeloxd a răspuns (pentru filin):

Explica-i frumos ca demonii sunt in iad inchisi si nu au treaba cu lumea asta.

| KovacsB a răspuns (pentru Angeloxd):

Fie tie dupa cum crezi, niciun preot psihiatru sau demon imaginar nu te mai scapa daca ai creierul muci din cauza indoctrinarii.