| Cemy a întrebat:

Salut! Am citit pe doxologia ca se poate împărtăși seata de Sambata Mare, dar pot manca? Daca, sa zicem, ca nu se împărtășește seara, ci dimineata la 8, mai am cand sa ma împărtășeștesc? De exemplu, duminica dimineața (3-4 dimineata in timpul slujbei?) Tin sa mentionez ca eu acum sunt intr-un sat din zona Balsului si ma gandesc ca mentalitatea preotului si ce face si ce nu face tine si de zona.

Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Poți merge oricând la spovedit. Chiar dacă mergi seara de ex, nu contează. Poți manca. Atâta timp cât mergi sa îți mărturisești păcatele, greșelile. Mergi cu sufletul, pentru ca îți pare rău nu? Nu influențează cu nimic ca mănânci.

Dacă ai merge dimineața ar fi mai ok, pentru ca atunci nu ai manca. Dar nu poți aștepta pana seara de ex să nu mănânci. Doar dacă ții post negru.

| T0Teu a răspuns (pentru Anonimul151):

Daca tot imi dai eronat, zi mi ce baza biblica au toate traditiile voastrewinking

| T0Teu a răspuns (pentru T0Teu):

Asa ziceam si euwinking

4 răspunsuri:
| T0Teu a răspuns:

Te ai intrebat la ce te ajuta toate obiceiurile astea?

| filin a răspuns:

La ce te ajută să ții aceste obiceiuri? De ce le ții în primul rând că așa te-au îndoctrinat părinții? Că așa zice popa?