| Macovei_Andrei_1998 a întrebat:

Salutare, când comand de la glovo sau tazz, vreau ca mâncarea sa îmi fie adusa de un român din anumite motive exista posibilitatea ca in aplicație să pot selecta și asta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa ceva in comanda.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, nu exista. Vrei sa iti fie adusa de un roman? Te duci la restaurant si ti-o aduci singur!

| gabicoo a răspuns:

Dar nepalezii ce au? Te temi ca vine mancarea mai repede si nu te gaseste livratorul acasa?

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru gabicoo):

Nu imi plac atata tot, ei vin in tara se înmulțesc si apoi impun legile lor islamice, nu sunt ca noi, nu ss adapteaza plus ca fie vorba intre noi, rasa alba e superioara, in general popoarele astea din zona orientului mijlociu sunt sălbatici, razboinici si necivilizati.

| gabicoo a răspuns (pentru Macovei_Andrei_1998):

Nepalezii sunt budiști.

+

Spre surprinderea ta, să știi că în perioada acelui mileniu întunecat din prima parte a Evului mediu, când europenii trăiau în bordeie și se războiau între ei mai rău decât sălbaticii, musulmanii ridicau in Orientul mijlociu, palate grandioase și moschei - adevărate minuni arhitecturale.

| suntserios a răspuns (pentru Macovei_Andrei_1998):

Cam toți lucrătorii străini sunt din țări nonmusulame. Nici măcar să fii rasist corect nu ești în stare. Hahahaha, ce prostălău.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se considera discriminare. Cand comanzi o cusa cu uber fiind femeie, poti cere sa vina tot o femeie din motive de siguranta pentru ca au fost atatea abuzuri, dar daca ai pretentia sa iti aduca un roman mancarea, nu prea are niciun fundament, se ia drept rasism

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Furnicuta000):

Xenofobie mai exact. Ca ce a zis el se aplica si daca ai un curier moldovean de peste Prut, de exemplu. Sau rus. Sau albanez. Samd.

| ioana748 a răspuns:

Nu exista asa ceva in cadrul niciunei firme. Se numește discriminare si nu este legal.