| Sebhp11 a întrebat:

Hey! De cateva saptamani am o problema la telefon (Iphone 14) cu incarcatul si castile cu fir. Am luat si alt incarcator si a fost mai ok o perioada, dupa care iar facea fite. E vreo problma la mufa?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Prima data incearca sa cureti mufa de incarcare https://www.lerato.ro/blog/curatare-mufa-incarcare-telefon/
daca continua sa faca la fel, atunci recomand sa
mergi cu el la un service de reparatii telefoane
nu uita ca fiind vorba de iphone 14 pretul de inlocuire al mufei (daca ea este de vina) este ceva mai mare decat la un telefon "android";)

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probabil da, de acolo este problema, acolo unde intra in telefon "incarcatorul"

| Sebhp11 explică (pentru Simpatic):

Si ce pot face?

| Sebhp11 explică (pentru Simpatic):

Mersi

| Simpatic a răspuns (pentru Sebhp11):

Nu ai pentru ce, eu imi doresc sa o rezolvi si sa nu te fi trimis eu pe o pista falsa! oricum nu se poate sti cu exactitate de ceas elevetian, o posibila problema doar din descrierea unei simptome...nu in toate cazurile cel putin!

multumesc pentru funda!

| Sebhp11 explică (pentru Simpatic):

Cu multa placere

| Simpatic a răspuns (pentru Sebhp11):

Prima data incearca sa cureti mufa de incarcare https://www.lerato.ro/blog/curatare-mufa-incarcare-telefon/
daca continua sa faca la fel, atunci recomand sa
mergi cu el la un service de reparatii telefoane
nu uita ca fiind vorba de iphone 14 pretul de inlocuire al mufei (daca ea este de vina) este ceva mai mare decat la un telefon "android";)