| UrseaSa a întrebat:

Salut,

Cum as putea sa imi conving mama sa mergem cu avionul? De la vara o sa ma apuc de munca. M-am gandit ca in septembrie dupa ce termin, din banii castigati sa cumpar bilete de avion pentru 1 saptamana in Spania.

Dar cum as putea sa o conving sa mergem, mai ales ca ei ii este frica de avion...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai intai asigura-te ca ai posibilitatea sa o faci.Sa castigi banii si apoi sa te gandesti si la asta. Daca nu ai vreo calificare, mori de foame cu salariul din Romania. Darmite sa mai cumperi si bilete de avion.Gandesti,inca,prea departe.

| UrseaSa explică (pentru darrio2007):

Darrior, am varsta de 16 ani... ma angajez pe timp de vara.

| darrio2007 a răspuns (pentru UrseaSa):

Unde? Si ca ce anume?

| Jokerashul a răspuns:

Incearca prin tot felul de tertipuri, efectul placebo, vorbeste de ce ii este frica, poti mai intai sa ii iei un bilet pentru o destinatie de 30 minute langa o locatie apropiata nu prea scump si sa se intoarca cu trenul doar ca sa vada cum este si sase obisnuiasca.

Dar daca sub nicio o forma nu vrea, nu o obliga, nu impune unui om sa faca ce nu vrea ca asa nu va fi o bucurie pentru nici unul. Gandeste-te sa te puna cineva sa iti infrunti fobia.De exemplu sa tii un sarpe in mana sau ceva ce iti e teama sau scarba.

Bafta! Si eu doresc aceeasi lucru pentru ai mei, dar eu vreau in alta tara si doar sa vada cat de frumos ii, nu ma intereseaza transportul.