| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi am făcut pozele pentru albumul de sfârșit de clasa a 8 a. Când a ajuns la mine fotograful am zâmbit și am făcut 2 poze. Când mi-a arătat fotograful m-am uitat și ieșisem într un fel strâmb la fata(arătăm ca un ciudat nebun????)Nu îmi place deloc cum am ieșit și nu sunt mulțimit deloc... Credeți ca și colegilor mei nu le-a plăcut cum au ieșit? Sau sunt doar eu

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai asa esti tu in realitate, ca doar fotograful nu ti-a schimbat poza.

Oricum nu are nici o importanta daca-ti place sau nu, fiindca asta este poza reala, care va apare in albumul scolar, la anul respesctiv.

| DavidutzAgache694 a răspuns (pentru Violleta2022):

E cu reverse poza de asta am ieșit asa
M am gândit și am descoperit ca se vede invers de fapt cum arat eu în poza

| Violleta2022 a răspuns (pentru DavidutzAgache694):

De fapt, ai iesit in poza asa cum esti tu in realitate, cum te vede toata lumea, nu cum crezi ca te vezi tu.

| DavidutzAgache694 a răspuns (pentru Violleta2022):

Când ma uit în oglinda nu arat ca în poza aia deci e cu camera inversata și de aia

| Violleta2022 a răspuns (pentru DavidutzAgache694):

Ti-am mai spus baiete, ca tu te percepi diferit, dar absolut toate fotografiile te arata exact asa cum esti in realitatea si cum te vad toti oamenii, pe viu.
Ideea este ca esti mult prea mic, ca sa intelegi acest lucru si apoi, fiindca refuzi sa te vezi cum esti in realitate.
Oricum nu are nici o importanta comentariile de aici, fiindca pozele sunt deja facute si in una din ele vei aparea si tu, exact asa cum esti, in albumul scolar.
Sanatate multa!

| sierra1 a răspuns:

"am făcut pozele pentru albumul de sfârșit de clasa a 8... și ieșisem într un fel strâmb... Credeți ca și colegilor mei nu le-a plăcut cum au ieșit?"

din moment ce ne intrebi pe NOI (de unde să știm noi ce-i cu colegii tăi!), sigur colegilor le-a plăcut, d-aia nimeni nu cârâie pe tema asta, doar tu

pese - ar fi trebuit să scrii (că tot dai examen și din română)
"Credeți ca NICI colegilor mei nu le-a plăcut cum au ieșit?"

Cu plăcere

| dullcat a răspuns:

Daca ai increderea de sine scazuta ti se va parea oribila orice poza, indiferent de unghi sau fotograf.E posibil ca da, mai sunt multi colegi nemultumiti, de-acum nu prea mai conteaza.Nu i-ai auzit in pauze vorbind?
Apoi, eu am impresia ca am mai discutat pe aceasta tema? Asteapta sa treaca anii, sa vezi cum te uiti apoi cu drag la album si te vei cu alti ochi, intrebandu-te pentru ce ti-ai pierdut timpul cu atatea complexe inutile in adolescenta.Asa se intampla la majoritatea dintre noi.Eu rasfoiesc cu drag pozele de cand eram mai mica, atat din generala cat si din liceu.Pe moment stiu foarte clar ca mai nimic nu imi placea, insa acum imi dau seama ca aveam o imagine super distorsionata asupra propriei frumuseti.

| Alexalex1000 a răspuns:

Nu trebuia să zâmbești ...trebuia să stai serios. Îți dai seama că și la alți colegi nu le-a plăcut cum au ieșit, nu ești singurul stai calm. In poze nu prea iese nimeni perfect