| TheMusicBoy a întrebat:

Bună TPU.Sunt băiat și trec în clasa a VI-a.Îmi place de o fată de la mine din clasă și ea știe asta.Părinți mei și mama ei se cunosc.Într-o zi când a mers tatăl meu la primărie sa întâlnit cu mama ei și i-a spus că iar plăcea de mine dacă nu aș mai fugări fetele din clasă happy.În ultimele săptămâni de școală nu am mai făcut asta și am observat că îi place de mine.În ultima zi de școală i-am dat un cadou. Apropo i-am mai dat ceva și de Sf. Valentin.Problema este că nu știu dacă vrea să stea cu mine în bancă și să fie prietena mea?

Răspuns Câştigător
| angelcore a răspuns:

Intreab-o pur si simplu daca vrea sa stea cu tine in banca, dar mai asteapta putin pana sa o intrebi daca vrea sa fie prietena ta, pentru ca orice ai crede tu, inca sunteti mici, mai copilareste putin, poate chiar cu ea happy
p.s.: daca vrei sa fi prietenul ei mai intai fi amicul ei

| TheMusicBoy explică (pentru angelcore):

Pai suntem prieteni

| angelcore a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Misto, atunci. poti sa imi urmezi sfatul de a copilari putin. dar faci ce vrei, esti mic oricum

| TheMusicBoy explică (pentru angelcore):

Inteleg ce imi explici. happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Problema este ca, la scoala s-ar putea sa nu stai cu ea in banca, daca diriginta o sa va puna in banci diferite. cat despre placut, daca incetezi sa mai fumgaretsi fetele, s-ar putea sa te placa!

| Zazy a răspuns:

Stii cum e treaba in cazul tau? Nu risti, nu castigi! Intreab-o, așa nu vei stii niciodata ce simte ea pentru tine daca tu nu ii spui sentimentele tale pentru ea. Daca si mama ei te place, e ok. Oricum, parintii nici n ar trebui sa se bage in chestiile astea, fiindca voi sunteti inca micuti si de abia ce ati simtit si voi " fiorul dragostei" tongue Daca ea ti a acceptat cadoul, si ti a multumit si se poarta frumos cu tine, e posibil sa inceapa sa te placa si ea, daca nu face asta deja tongue. Intreab o deocamdata daca vrea sa stea cu tine in banca, dar mai asteapta putin in legatura cu exprimarea sentimentelor. stiu ca acum intr-un fel ma cotrazic singura, dar fi subtil atunci cand vrei sa ii arati ca o placi. cumpara i un lucru semnificativ nu neaparat cadou scump. o floare, si apoi ii spui, mai prin clasa a 7a așa ca tu o placi mult.

| TheMusicBoy explică (pentru Zazy):

Înca nu mi-a multumit deoarece era intr-o punga sigilata cadoul.