| Led25 a întrebat:

Salut, am un golf 6 1.6 tdi bluemotion break si cand scot din viteza si accelerez imi ajunge doar la 2100 ture, din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Asa verifici EGR-ul ( https://youtu.be/aWONsOtLzB0?si=S-LBEhPr7Eg-hZkt ), iar senzorii ii poti verifica cu un tester. Îți recomand sa verifici cu un tester mai întâi senzorii și după verifici EGR-ulhappy Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

Senzor acceleratie pe duca probabil

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Poți verifica egr-ul să nu fie înfundat sau senzorul map și cel de accelerație să nu aibă vreo problemă

| Led25 explică (pentru vatadezahar24):

Cum pot sa le verific

| Led25 explică (pentru vatadezahar24):

Mentionez ca este si bluemotion

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Led25):

Bună! Asa verifici EGR-ul ( https://youtu.be/aWONsOtLzB0?si=S-LBEhPr7Eg-hZkt ), iar senzorii ii poti verifica cu un tester. Îți recomand sa verifici cu un tester mai întâi senzorii și după verifici EGR-ulhappy Sper ca te-am ajutat!