| MistarGoGu a întrebat:

Cine de pe aici a încercat zbor cu parapanta sau salt cu parasuta? Eu in 2017 cu parapanta intr-un concediu in Brasov!
Sau alte chestii : deltaplan, balon?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As face atac de panica în aer ))))))))))

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As incerca asa ceva doar daca mi s-ar oferi sume considerabile.
Mi se pare o aberatie sa-mi risc viata ca metoda de agrement rolling on the floor

| dullcat a răspuns:

Not my cup of tea.Am vrut cu balonul, dar pana m-am trezit eu nu mai erau locuri.Vor mai fi ocazii, cine stie cum mi se schimba perspectiva...

| J0B0MAT a răspuns:

Nu am încercat, deși am vrut de mult.Am zis totuși să aștept până dau de vreo boală terminală și să încerc atunci absolut toate sporturile extreme.

| MistarGoGu explică (pentru J0B0MAT):

Yo man da de ce sa ne gândim la " boli terminale "? Zborul a durat jumate de ora si uite ca sunt viu, muncesc cu spor si activez cu drag pe tpu.ro Statistic ai mai multe " sanse " sa mori lovit pe trecere de o beizadea betiva sau drogata de cat intr-un sport extrem!

| J0B0MAT a răspuns (pentru MistarGoGu):

Sporturi extreme pentru situații extreme. Căci în viața de zi cu zi nu prea o dau în extreme, prefer lucrurile chill.
Ai mai multe șanse să mori pe stradă pentru că toată lumea trece pe stradă, dar nu toată lumea sare cu parapanta.
Știu că este frumos zborul, am văzut și eu prieteni și filmări de sus, dar de cealaltă parte am văzut și auzit și de accidente, stări de rău după zbor, chiar decese.
Concluzia mea e că momentan nu aș risca chiar și o stare de rău de o zi, pentru puțină adrenalină de câteva minute.