| Raw1w4 a întrebat:

Daca exista telepatie cum ar putea fi tras la raspundere un om? A fost prins si Charles Manson care el manipula dar acum mult timp, pai asa daca nu e nicio raspundere poti sa omori intreaga planeta.

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Acești criminali tot prin telepatie pot fi supravegheați. Procurorii și polițiștii pot fi învățați să comunice prin telepatie.

| Raw1w4 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Pai si exista masuri de preventie? Eu am auzit ca sunt unii care au facut puscarie pentru telepatie banuiesc ca daca stiu eu de telepatie stie si politia.

| sadrian46 a răspuns (pentru Raw1w4):

Ai auzit prostii. Pușcăria se face pe dovezi.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tocmai că în astfel de cazuri nu îl poți trage la răspundere. Nu poți omorâ pe oricine, când vrei tu, fiindcă nu ești în stare,.

| Raw1w4 explică (pentru sadrian46):

Bine si daca ajunge un delincvent sa aiba telepatie si da ganduri sa ne omoram intre noi? Pai asa se duce toata planeta daca vreun psihopat pune mana si deci nimeni nu trage la raspundere? Deci daca ajung la nivelul ala s-a zis cu planeta.

| Raw1w4 explică (pentru sadrian46):

Pai si stiu eu si nu stie politia sa ia masuri?

| Raw1w4 explică (pentru sadrian46):

Poti trimite prin telepatie gen ca e un caine nu stiu unde si dă o masina peste tine cans fugi de el, oricum Vladimir Putin ar fi fost demult influentat sa opreasca razboiul sau s ar fi facut ceva, ce dvstra daca aveati telepatie nu l ati fi oprit?

| sadrian46 a răspuns (pentru Raw1w4):

Dacă.

| sadrian46 a răspuns (pentru Raw1w4):

Nu ia, că poliția nu ia măsuri pe ce știi tu.

| Ghaghagha13 a răspuns (pentru sadrian46):

Ma bag si eu in discutie pai si are drepatate daca era de ce Putin nu a patit nimic? ca toata lumea are interesul sa scape de el sau de parlamentari romani, ca oricum banuiesc ca multi psihologi au puteri telepatice daca nu ii prinde nimeni de ce nu ar fi facut-o cu Dancila? ca daca lua se ducea de rapa tara, na poftim nu neaparat sa te omoare ca zici ca poate au empatie dar sa ii influenteze sa renunte la cariera, pai asa ma duc eu la un psiholog cum s-a si intamplat ma cert cu el si ala imi face sa-mi apara in fata un caine si fug ca disperatu si da o masina peste mine si ala face asa cu 50000 de oameni si nimeni nu ia nicio masura.

| Ghaghagha13 a răspuns (pentru sadrian46):

Eu citisem pe internet ca cica e efectul oglinda adica daca iti face ceva s-ar putea intoarce si bun si aia care asista la ce tampenii faci nu se numesc complici? exemplu eu fac rau cuiva care prin telepatie, dar si altii prin telepatie ma pot urmari pe mine, aia nu sunt complici? e ca si cum ai privi o crima cu ochii tai si tie nu ti-ar pasa.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti detalia cazul Manson? Probabil a fost vorba de manipulare obisnuita, nu telepatica?