| MistarGoGu a întrebat:

Jurnalism facut " cu picioarele "? Ieri la Observator A1 o reportera spunea : Din motive de securitate NU va putem dezvălui locația sistemului de rachete PATRIOT! Surpriză! În spatele ei se zarea CLAR VIOARA! Terminalul aeroportului Otopeni si camionalele purtătoare de rachete! Cat de " bine " puteti da cu mucii in fasole? Oare Cat este $paga pentru angajări la Antenele lui Felix Voiculescu?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Și tu ești sigur sigur sigur că îl vor tine la aeroport?

| StoicAnalysis a răspuns:

Eu ma mir de ce nu fac astia tranzitia mai repede pe platformele online. Eu nu mai am televizor in casa de 2 ani.

| MistarGoGu explică (pentru StoicAnalysis):

? Eu ma refeream la " prestatia " reporterei! Ba era " secretă " locația bateriei de rachete Ba ne arată unde se afla *( Aeroportul Otopeni ) cum spuneam se vedea in spatele ei Terminalul *( -Vioara )! Conteaza ca vedeam pe Tv sau pe antenaplay? Vorbeam de modul in care a facut prezentarea.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru MistarGoGu):

Am luat-o in mintea mea ca pe un caz obisnuit, avand in vedere tara in care traim. Doar ca am ales sa ignor ceea ce mi se parea mie obisnuit si sa aduc ca o paralela uimirea mea fata de platformele TV existente. laughing

Pe mine nu ma mai uimeste nimic din ce anunta astia prin reportaje sau de gafele facute. M-ar surpinde mai tare daca ar fi impecabile acele reportaje laughing

| dullcat a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Tv inca avem pentru filme, dar la cablul tv am renuntat cu mai bine de 10 ani in urma.Ar trebui sa fie o indicatie exact ca alea din reclamele obisnuite : Pentru o viata sanatoasa reduceti din consumul de zahar si tv. laughing

| Lupic?27 a răspuns:

Multa dezinformare si propaganda la tv, rar ma uit.
Recunosc, la stiri mai ciulesc si eu urechile.
O data era un individ intervievat fiind fratele victimei in cauza si eu au scris jos "sora" victimei.

| MistarGoGu explică (pentru Lupic?27):

Ohhho asta e " parfum " neica sa le vezi pe " speriatele " alea de reportere cum isi impleticesc limba in gura la 2 minute de reportaj in direct! Si pe la ProTiWceu sunt unii care se duc rau pe " miriste "!

| LisaJulie a răspuns (pentru Lupic?27):

Eu una nu ma mai prea uit la canalele de știri de când au difuzat imagini din jocuri video și au spus ca sunt din Ucraina! E clar ca sunt niște papagali care repeta același lucru

| Răpităînnori a răspuns:

Îs proşti.