| Andreeafratila a întrebat:

Buna ziua, as vrea sa inteleg ce se intampla daca cineva ma poate ajuta va rog. Niciodata nu pot atinge orgasmul cu ajutorul partenerului meu, am avut si un alt partener cu cativa ani in urma si nici el nu a reusit. Am crezut ca a fost din cauza lipsei de comunicare dar nici acum cu actualul meu logodnic nu reusesc. Tin sa mentionez ca acum exista comunicare si ii explic ce imi place si face exact cum fac si eu dar nu simt placere oricat efort am depune amandoi. Uneori exista putina excitate dar niciodata placere. Tin sa mai mentionez ca atunci cand ma ating singura nu am nevoie de mai mult de 5 minute poate chiar 1/2 minute ( timularea clitorisului).

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu sper sa nu fie acesta si cazul tau, dar trebuie sa stii ca un procent considerabil din femei nu poate ajunge vreodata la orgasm - https://medlineplus.gov/ency/article/001953.htm iar studiile arata ca vreo 70% nu pot ajunge la orgasm doar din stimulare orala sau vaginala, trebuie si niste magie, adica combinate tehnicile. :)) Mai este si posibilitatea in care nu simti deloc placere din cauza unor afectiuni de sanatate, a stilului de viata poate? Sfatul meu e sa cititi amandoi din urmatoarele linkuri, deoarece cauzele sunt cu zecile:

https://www.romedic.ro/absenta-placerii-in-timpul-actului-sexual-0P36296

https://www.drmax.ro/articole/disfunctii-si-tulburari-sexuale

https://www.medlife.ro/......-faci.html

https://www.sfatulmedicului.ro/......u-sexi_722

Daca stati grozav pe planul capitolului comunicarea inseamna ca sunteti deja cu un pas inainte mai aproape de rezolvare, spre deosebire de cuplurile care stau prost.Numai bine!

| Andreeafratila explică (pentru dullcat):

Iti multumesc frumos!

| dullcat a răspuns (pentru Andreeafratila):

Cu drag! Multumesc si eu pentru fundita.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune-l sa-ti faca un preludiu bun inainte de a sarii pe tine, sa-ti obtina un orgasm clitoridian si numai dupa aceea sa intre el, vaginal, fiindcca abia atunci esti complet excitata si ai sanse sa simti placerea vaginala.

| Andreeafratila explică (pentru Violleta2022):

Si daca nu reuseste sa imi ofere nici orgasmul clitoridian? De obicei dupa ce imi provoc eu orgas si intra el incep sa simt durere. Oare daca va reusi el cumva (habar n-am cum) sa imi ofere un orgasm clitoridian exista vreo posibilitate sa dispara durerea?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeafratila):

Atunci schimba barbtaul, ca nu-i posibil sa accepti sex pe uscat si nici sa-ti provoci tu orgasmul... atunci de ce mai faci sex cu el, ca sa-i satisfaci doar lui oraganul?
Ori iti face ce trebuie, ori schimba barbatul!
Daca nu vrea si nu-i capabils a te satisfaca atunci de ce-l mai tii?
Viitor cu asa barbat nu exista, fiindca tu nu vei putea fi niciodata satisfacuta si in cativa ani vei divorta, fiindca tu acumulezi numai frustrare si el doarme langa tine ca un nesmitit, fara sa-i pese de tine, sau satisfactia ta.

| Andreeafratila explică (pentru Violleta2022):

Oricat incearca nu pot simti nimic atunci cand o face el chiar si daca o face exact cum o fac si eu, nu mi se pare ca e vina lui. Pentru mine sa il schimb nu suna a optiune. As fi fost de acord daca era egoist dar nu este, incearca sa ma ajute iar cand nu reuseste de multe ori renunta si la placerea lui. Multumesc pentru parere!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeafratila):

De satisfactia vagianala a femeii este responsabil doar barbatul, fiindca femeia nu se poate satisface vaginal.
Daca barbatii cu care te-ai culcata pana acum au penisul mic, foarte subtire sau sunt incapabilis amentina 10-15 minute vaginal si nu au habar de preludiu, atunciai dat numai epsetoamnei incapabili care nu stiu sau nu pot anatomic sa te satisfaca vaginal.
Apoi, in partidele sexuale cand incepeti sexul, daca barbatul nu-i capabil nici macar sa-ti afac un preludiu, atunci da-l naibii ac nu-i bun de nimic. Tu ai confirmat asta odata ce spui ca intai te masturbezi cu mana, deci ala sta de mama liga langa tine... neintelegand nici macar ce sa-ti faca?

Uite confirmarea ca ai un barbat ori prost ori caruia nu-i pasa nici macar sa-ti afca un preludiu, inainte de inceperea partidei sexuale, lucru care spune multe despre barbat:

"in 10 Mai | Andreeafratila explică (pentru Violleta2022):
Si daca nu reuseste sa imi ofere nici orgasmul clitoridian? De obicei dupa ce imi provoc eu orgas si intra el incep sa simt durere. Oare daca va reusi el cumva (habar n-am cum) sa imi ofere un orgasm clitoridian exista vreo posibilitate sa dispara durerea?"

Eu cred ca-l doare taman in fund de tine fara sa te atinga, doar uitandu-se cum tu singura te chinui s ate exciti ca sa-ti obtii un amarat de orgasm clitoridian.

| Hyperion7 a răspuns:

Exista mai multe tipuri de orgasm pe care femeia le poate avea, incercati cu alte tipuri de orgasm, daca cel vaginal nu produce placerea.

| Robert2526 a răspuns:

Am auzit povestea aceasta de foarte multe ori si toate aveau un punct comun... "endometrioza". Trebuie sa mergi la medic

| Andreeafratila explică (pentru Robert2526):

Inteleg, multumesc frumos o sa ma interesez

| Madaxo97 a răspuns:

Trebuie sa stimulezi si mintea, nu doar corpul, posibil in timpul actului sa fi cu mintea in altă parte, încearcă sa fii cat mai prezenta, sa te concentrezi, sa te gândești in momentele alea la ce îți place tie cel mai mult, ce te excita cel mai tare. Totul pleacă de la creier, chiar si orgasmul de acolo de jos, trebuie sa fi foarte excitata mental. Sau poate nu sunteți compatibili sexual?

| Andreeafratila explică (pentru Madaxo97):

Compatibili sexual? Cu 2 barbatii la rand? Sincera sa fiu nu prea m-am interesat pe planul asta dar ma voi interesa. Multumesc frumos!