| mike_6488 a întrebat:

Deci e o problema care la exterior nu se vede, dar la interior roade destul de tare.
Am 20 de ani, sunt student la Facultatea de Drept si nu am avut inca o iubita! Nu sunt gay homo sau nu stiu ce mai exista pe lumea asta. N-am nimic cu minoritatea, dar am fost crescut crestin-ortodox si cred in cuvantul lui Dumnezeu. Sa nu se inteleaga gresit: n-am avut mari restrictii impuse de parinti, am fost un destul de liber in luarea de decizii. Parintii nu sunt stricti cu mine.
Am avut multe fete care mi-au placut (scoala, liceu, cunostinte) dar, din timiditate, din comoditate, habar n-am, n-am facut nimic ca sa scot in evidenta acest fapt. Le-am pierdut pe toate si ma gandesc si acum la ele uneori. Chiar si acum imi place de-o fata dar nu stiu cum s-o abordez, etc.
Ca trasaturi psihologice, pot spune ca sunt chiar sociabil, am multe cunostinte, dar putini prieteni. Dar prieteni adevarati.
E adevarat ca sunt un impatimit al computerului (minim 3 ore/zi), nu merg in discoteci pentru ca e prea mult zgomot pentru mine.
Am scris aici in speranta ca poate mai primesc cate o parere, cate un sfat. Adevaru-i ca sunt chiar ingrijorat...ma gandesc sa nu ajung in situatia asta la 30-40 de ani, cand ar trebui sa am deja copii! straight face
Ce ar fi de facut ca sa "repar" situatia asta? O parere, un sfat, orice e binevenit
Multumesc mult!

9 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Nu ar trebui sa gandesti asa de la varsta asta! Ai doar 20 de ani si ai timp sa iti faci o iubita.

Insa pentru asta trebuiem sa ai mai multa incredere in tine si sa te apropii de o fata. Bafta!

| candycarrie a răspuns:

Nu iti face griji, iubirea vine cand te astepti mai putin, nu trebuie sa o cauti.veti da unul peste celalalt intamplator,"ce e al tau e pus deoparte", cum se zice, nu o sa ramai singur:* nu trebuie sa iti schimbi stilul de viata pentru asta si daca atunci nu simteai ca vrei sa fii cu fetele respective atunci inseamna ca ai luat decizia corectabig hug succes si nu iti face griji, nu vei ramane singur la detaliile care ni le'ai dat despre tine, pari un tip ftft okbig grin

| alinaWalina a răspuns:

Buna. Nu ai avut curaj sa spui ce simti pentru ca, ti'e teama de un refuz. Dar in viata trebuie sa treci peste asta. Daca toati baietii ar fi ca tine, noi, fetele nu am mai avea prieteni/iubiti vesnic. Incearca, si vezi, poate poate. Nu e un capat de lume daca nu iasa asa cum vrei tu. Principalu' e ca ai incercat, si nu mai trebuie sa te gandesti cum ar fi fost.
sper ca te'am ajutat
pa pa
bafta:*

| Alina a răspuns:

Timpul va rezolva totul.Sunt sigura ca vei gasi pe cineva pe placul tau, exact cand te vei astepta mai putin.Incearca totusi sa fii un pic mai indraznet. Daca iti place o fata cu adevarat abordeaz-o, incearca sa comunici cu ea, sa descoperi daca iti place si felul ei de a fi, iar daca raspunsul e da, nu te sfii sa mergi mai departe.Nu fii dezamagit de un refuz, in fond, daca nu incercai te-ai fi intrebat tot timpul cum ar fi fost.Mult succes!

| madia a răspuns:

Esti inca tanar. Tu deja de vezi peste 10-20 de ani?hee hee
Incearca intai sa fii prieten cu o fata, apoi sa o inviti undeva. O sa te descurci tu! happy
Daca o sa ai un esec nu-i nimic, mai incerci.

| crazygamer a răspuns:

In primul rand, trebuie sa mergi in grupuri de prieteni...cu fete etc, nu neaparat in discoteca sau cluburi. Puteti merge in parc, la film, la piscina. Uite secretul este in a zambi cat mai mult persoanei cu pricina, daca zambetele vor ajunge inapoi la tine, trebuie sa vorbesti si sa bati multe apropouri despre "voi" si daca totul decurge cum trebuie inseamna ca te place si gaseste un moment potrivit romantic si sarut'o big grin si cam aia e

| mutty a răspuns:

Io zic ca timpul minim la pc sa fie de 14 ore si sa dormi 12 ore si sigur o sa iti gasesti jumatatea, asta odata, daca nu megi in cluburi ca e prea mlt zgomot cu siguranta ai ceva, cu respect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, nu`i mai spuneti sa astepte.ca ii vine iubirea pe tava.cateodata nu e asa. Poate momentan iti place o fata.sau fata care iti va placea.incearca sa intri in vorba cu ea. cere un id de mess eventual, conversati, invit`o la o plimbare.etc. Si incearca sa scapi de timiditate ca e chiar neplacuta.Fi indraznet.(nu exagerat) happy sper sa ajute

| petculilian a răspuns:

Ma uite fi atent, fi mai indraznet nu-ti fie frica ca nu o sa se intample niimic si incearca sa te bagi in dicutii cu fetele, si fa lucuri amuzante pentru a iesi in evidenta si fetele o sa inceapa sa te placa asa cred eu ( dar sa nu te faci de ras)