| Hydroo a întrebat:

Salut! Am si eu o relație la distanță si de la o vreme ea a inceput sa nu mai aibe același entuziasm cand vorbim si daca vorbim răspunsurile ei sunt relativ scurte si gen daca eu scriu vorbim daca nu scriu nu vorbim. Ea acum cateva săptămâni a plecat inapoi la părinții ei ca sa ii viziteze si sa isi petreacă timp cu prietenii ei vechi si cam de atunci a inceput chestia asta. Am discutat cu ea despre chestia asta si mi-a spus " să luăm o pauză unul de celălalt pentru a ne descoperi pe noi înșine și a realiza cum ne simțim de fapt? "
Si nu stiu ce as putea sa fac tin foarte mult la ea dar am impresia ca ea nu mai are aceleași sentimente ca inainte, am intrebat o si despre asta si mi-a spus ca e doar o idee si ca ea ar vrea să continue relația dar nu ma prea bazez pe chestia asta si nu prea stiu ce sa fac!????

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Exact ce spune toata lumea: relatiile la distanta sunt sortite esecului, fiindca dragoste prin corespondenta, nu se poate face.

Nu exista "PAUZE" in relatiile de dragoste adevarata si sincera, daca se ajunge aici inseamna ca acea persoana vrea sa rupa relatia, dar nu stie cum sa-ti spuna asta, fiindca ori nu te mai iubeste, ori are deja pe altcineva.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu este ok sa o cauti doar tu, sa initiezi numai tu conversatiile.Interesul ar trebuie sa fie relativ egal din partea amandurora, daca acesta exista cu adevarat, pe plan amoros. Apoi, cum sa iti spun, pauzele astea sunt asa un cutis cu doua taisuri, niciodata nu stii care din ele este, o pauza conform definitiei sau o de fapt e o despartire penibila care se lasa cu frustrari pentru una din parti? Cu parere de rau, de multe ori se dovedeste a doua variante, dar hai sa speram ca nu va fi la fel si cu voi doi? Ce varste aveti? De cat sunteti impreuna?

| Hydroo explică (pentru dullcat):

Eu 19 ea 18
Dar nu ne cunoaștem de foarte mult timp cam de aproximativ 2luni. Dar la inceput vorbeam extrem de mult si din momentul cand a plecat sa isi viziteze parintii si sa petreaca timp cu prietenii ei vechi s-a schimbat complet
Si am impresia ca a gasit pe altcineva, chiar daca ii spun sa imi recunoască raspunsul ei e nu si nu la chestia asta cu despartirea.

| dullcat a răspuns (pentru Hydroo):

Cum zici tu, dar eu spun ca 2 luni e foarte putin.laughing E greu sa-ti dai seama in astfel de situatii, mai ales cand vorbiti online. Fata in fata te-ai prinde mult mai repede care e treaba.