| thegodfather12 a întrebat:

Ce presupune proba fizica la academia de politie? Adica ce probe se dau?

Răspuns Câştigător
| Cosmin183M a răspuns:

Alergare de viteză - 50 m plat 7" 2 8" 1
2. Aruncarea mingii medicinale de pe loc (4 kg bărbaţi şi 2 kg femei) 7 m 7 m
3. Alergare de rezistenţă - 1000 m 3` 45" 4` 10"

| thegodfather12 explică (pentru Cosmin183M):

Explica, ca s ma greu de cap

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru thegodfather12):

Hai ca îți explic eu ce a vrut sa zică Cosmin si da-i o funda ca merită: Trebuie sa alergi 50 în în 7, 2 secunde, trebuie sa arunci o minge de 4kg pe o lungime de 7 m. Si la urmă trebuie sa alergi 1 km în 3 minute si 45 de secunde. Celelalte valori sunt pentru fete. Dacă nici asa nu pricepi mă las laughing

4 răspunsuri:
| DreamerGirl7426OB a răspuns:

Alergarea de viteza, abdomene. In mare iti verifica conditia si rezistenta fizica.