| roZatoare a întrebat:

Sunt la scoala in clasa a8a, iar toti profesorii ne bat la cap sa ne alegem un liceu si un profil( ca sa avem un obiectiv stabilit), iar eu ma gandeam sa merg la Colegiul National Ghiorghe Sincai Bucuresti, dar nu sunt sigura daca sa merg la mate-info sau la stiintele naturii. Cei care sunteti in liceu puteti sa imi spuneti parerea voastra despre liceu?

Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

Eu am trecut de mult de liceu dar chiar daca e prematur sa-ti dau sfatul asta, iti sugerez sa incerci sa-ti imaginezi ce te vezi tu dupa ce termini liceu, faculatate (daca faci) etc. Unde crezi tu ca ai vrea sa mergi tot restul vietii la servici. Luand in considerare ca iti va placea acel loc de munca, incearca sa gasesti un liceu care sa aiba o specializare compatibila cu planurile tale de viitor. Daca nu gasesti, nu dispera, fa ce crezi ca iti place cel mai mult pentru relevant este sa-ti alegi facultatea specifica domeniului in care vei lucra, nu liceu. Liceul te va ajuta doar in cazul in care incepi o facultate, sa ai deja un bagaj de cunostinte si sa nu pleci de la zero pentru a nu-ti fi greu in primul an de facultate (cel putin). Succes!

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Du-te la filologie sau științe sociale ca să scapi de matematică la bac

| foxi a răspuns:

Daca scrii ghi in loc de ghe...du-te la profesionala...lasa liceul la altii!