| Vizit a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si m-am gandit sa merg la colegiul national Ion Creanga din București. Din cate am inteles exista 2 clase de japoneza intensiv cea de la stiinte ale naturii si cea de filologie. Daca sunteti deja elev acolo puteti sa imi spuneti parerea voastra despre liceu...despre ce am de facut ...etc. Si a doua intrebare este daca colegiul are camin pentru ca nu sunt din Bucuresti.

2 răspunsuri:
| MusatEcaterinaPapadima a răspuns:

Foarte bine, Ion Creanga a fost un scriitor, dascăl și diacon român. Figură principală a literaturii române din secolul al XIX-lea, este cunoscut pentru autobiografia Amintiri din copilărie, precum și pentru nuvelele și povestirile sale

| Simpatic a răspuns (pentru MusatEcaterinaPapadima):

Dai raspunsuri la cantitate crezand ca ce?
daca ai sa dai raspunsuri si la subiect atunci m-as bucura ENORM sa depasesca cineva pe locul 3 TPUwinking
dar mai ai de invatat chestii referitor la acesta platforma, oricine ai fi tu draga userule