| Geomire a întrebat:

In iunie am cununia civilă si intre timp vreau sa fac si scoala de soferi. Problema este ca am doar o lună la dispozitie sa le fac pe amândouă, poate o lună și o săptămână maxim. Intrebarea mea este, pot sa incep scoala de soferi cu numele meu de familie si sa il termin cu numele soțului de familie? Adica cum ajung in tara, ca sunt in strainatate, sa ma înscriu la scoala, sa fac cununia si dupa aceea sa imi schimbe in sistem numele?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Poti sa faci scoala de soferi pe numele de fata iar dosarul pentru examen sa-l depui pe numele de căsătorie. Se fac dosare separate pentru scoala respectiv pentru examen.

| Geomire explică (pentru Lioana):

Multumesc frumos. M-ati ajutat mult. Multumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti oricand anunta schimbarea numelui sau ale datelor personale, in orice evidenta, care se pot opera pe loc, la terminalele retelelor aferente.
Trebuie sa depui doar cerere, respectiv sa prezinti actele doveditoare in original si copie.

| Geomire explică (pentru Bula):

Multumesc mult.