| BobTheCat a întrebat:

Deci, lucrez la o mica serie horror analog (e ceva despre un cult bizar din anii 2000. La prima vedere pare o grupare creștina, dar de fapt are un secret întunecat), însa nu prea am idei pentru numele orășelului în care va fi plasata acțiunea (va fi un oraș inventat). Aveți câteva sugestii de nume, de preferat cu o semnificație adâncă, într-o limba mai puțin cunoscuta?
Mulțumesc! happy

PS: Scuzați categoria, nu am știut unde s-ar încadra întrebarea mea.

13 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

SushiAwa.

| ioana748 a răspuns:

Iluna happy

| BobTheCat explică (pentru ioana748):

Ooh, pare interesant! Multumesc de sugestie! happy

| ioana748 a răspuns (pentru BobTheCat):

Inseamna intunecat in limba basca.

| BobTheCat explică (pentru ioana748):

Ok! O sa tin cont.

| ioana748 a răspuns (pentru BobTheCat):

happy succes ❤️

| BobTheCat explică (pentru ioana748):

Va multumesc ca nu m-ati facut nebuna, haha! laughing

| ioana748 a răspuns (pentru BobTheCat):

Doamne fereste. Fara Violenta, mi s-a parut interesant ce faci tu acolo.
happy

| BobTheCat explică (pentru ioana748):

Wow, mersi! happy

| ioana748 a răspuns (pentru BobTheCat):

Cu drag, zi minunatăhappy

| BobTheCat explică (pentru ioana748):

Toate bune! happy

| BobTheCat explică:

Serios? :/

| BobTheCat explică:

Daca nu vrei sa ajuti, mai bine mergi afara si atingi putin iarba.