| Mera_Rahela_1999 a întrebat:

Ce credeti despre toata treaba cu Sfanta Paraschiva? Este cineva care poate sa imi spuna ca toate minunile ei sunt false? laughing)

17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Idioti! Sunt niste biete oase care cine stie cui i-au apartinut. De altfel in Biblie spune ceva ce oamenii nu pricep: http://catehism.ortodoxiatinerilor.ro/? p=855
Vezi ca ramane (nu stiu de ce!) loc gol intre semnul intrebarii si p=855. Sterge-l!

| danay72 a răspuns:

Biblia a fost scrisa spre instruirea noastră, iar în ea nu apare nimic despre Paraschiva.

| RAY a răspuns:

Oamenii au nevoie de o speranta si se agata de orice pentru a se amagi singuri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite aici adevarul despre circul asta

https://www.facebook.com/602016243241506/videos/999110913532035/

| T0T a răspuns:

Care minuni?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Credinta puternica in orice, poate face miracole.
Daca crezi cu adevarat se pot rezolva in mod miraculos multe situatii.
Totusi sunt sute de mii de oameni.
Sa-i consideri pe toti prosti si pe tine destept este dovada de ignoranta.
Exista zeci de mii de marturii ca ceva a functionat,situatii blocate s-au deblocat, au existat vindecari miraculoase din punct de vedere medial etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Exista si mii de oameni care spun ca au fost rapiti de extraterestri...

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru anonim_4396):

Si inclin sa-i cred.
Pana si in Biblie se vorbeste despre extraterstri.
Hindusii povesteau despre care de foc, despre luptele de pe cer, zeii veniti din cer, etc.
Cauta ceva despre vimana.

| doctorandus a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Daca era asa nu mai era nevoie de operatii si medicamente, la spital ti-ar fi dat sa pupi icoana si ti-ar fi trecut toate bolile.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru doctorandus):

Exista placebo.Dar costa prea putin si nu este rentabil.
Si apoi trebuie sa crezi cu toata fiinta ca medicul ala iti vrea binele, si este destul de dificil, mai ales cand se uita urat la tine ca nu dai spaga.
Medicina este la inceput de drum iar interesele financiare sunt foarte mari in acest domeniu.

| doctorandus a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Asta se numeste imunizare contra falsificarii: a pupat icoana si nu s-a vindecat e automat din cauza ca n-a avut suficienta credinta. Cliseul asta merge papagaliceste, pentru ca nu te poti uita in capul cuiva si sa masori cata credinta are. Asa nu vezi niciodata probleme cu teza initiala pentru ca de fapt nici nu vrei sa le vezi, chiar daca ele exista in realitate.

Deci daca faci apendicita, du-te la popa sa te vindece.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru doctorandus):

Sunt ateu. Daca ai fi fost suficient de atent ai fi inteles unde bat.
Acum ori esti setat impotriva crestinilor, ori ai alte probleme.
Fiecare intelege cat poate.
Nu am timp de problemele tale.

| ALGator a răspuns:

Sunt false.

Exista cazuri de oameni care se duc la sfinți, guru, vraci cu probleme pe care ei înșiși respectiv organismul lor au puterea să le vindece. Altfel nu.
Care-i să câștigi un milion sau sa-ți dispară un rid ca să vezi ce puteri (nu) are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate minunile ei sunt false

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu, toate sunt false.
Sfarsit laughing

| Staif a răspuns:

Da, acest avocat care mai este si evreu pe deasupra: http://www.avocatnet.ro/......ioase.html

| Winddd a răspuns:

Toată religia e doar o afacere.