| GiulianoSenior a întrebat:

Cine crede in Invierea si Inaltarea Domnului? Sinceri sa fiti.winking

19 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Hristos a Inviat!

Eu unul cred.Si am sa cred toata viata.Laudat fie Domnul!

| Liviu a răspuns:

TU?
Acu intreb eu ceva
Care nu crede in invierea bla bla bla dati "RASPUNDE" la mine laughing

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Oamenii nu inviaza asa brusc si nici nu se ridica la cer, iar zeii nu vin pe pamant, ca sa moara pentru nimic, ca oricum ei sunt atotputernici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ii da crezare Bibliei!

| tpuforyou a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca Dumnezeu nu exista nu pierzi nimic daca crezi in El, dar daca El exista si tu nu crezi pierzi tot! eu cred happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru tpuforyou):

big grin Eh, asta am tot spus-o aici pe site!

| tpuforyou a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este... dar noi incercam sa negam lucrul acesta pentru ca este mai usor sa faci rau decat bine!
Si daca in Biblie scria ca ai voie sa ucizi, sa furi sa faci tot ce-ti taie capul~... am fi crezut cu totii in Dumnezeu fara sa mai cautam raspunsuri, cum facem noi acum!
Deci daca este greu sa respecti ce scrie in Biblie, nu trebuie sa negam existenta Lui pentru ca nu ne convine acest lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru tpuforyou):

Poti sa crezi in Dumnezeu si fara sa crezi in Biblie! Exista carti asemenea Bibliei cum ar fi Coranul! Dar credinta poate exista si fara aceste doua carti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce? faci prezenta?

| Ben00 a răspuns:

Da. Martori sunt cei doisprezece apostoli, care n-au fost alesi pentru cunostinte sau retorica, ci pentru aceea ca erau drepti.

Răspuns utilizator avertizat
| tpuforyou a răspuns:

"Iisus i-a zis: Pentru ca M-ai vazut, ai crezut. Fericiti cei ce n-au vazut si au crezut!" (Ioan 20, 29)
Citeste Biblia! big grin

| Miauti a răspuns (pentru tpuforyou):

Dau crezare numai in Coran si Tora. Biblia e pentru satanisti.

| AwaZoh98 a răspuns:

Me! happy

| Elena00100 a răspuns:

Eu cred pentru ca daca nu ar fi adevarate cu sar mai vorbi despre ele.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Elena00100):

Daca Jedi nu ar fi adevarati, nu s-ar vorbi despre ei.

| Nucreeed a răspuns (pentru Elena00100):

LOGICA TA MA OMOARArolling on the floor))))))))))))
Dupa tine, totul exista atata timp cat se vorbeste despre acel ceva.rolling on the floor MOOOOR

| Elena00100 a răspuns (pentru Nucreeed):

Pai si atunci spune tu logica ta daca stii atatea, nu chiar desprea tot ce se vorbeste e adevarat dar crezi ca oamenii care cred in aceste lucruri sunt nebuni vorbesc despre ceva ce nu a existat hai sa fim seriosi... oh go on

| raveny a răspuns:

Sincer cred