| newaccountbye a întrebat:

Vreau să îmi spuneți dacă acești blugi vi se par originali sau fake. Verișoara mea îmi spune ca i-a achiziționat cu 1600 de lei, dar nu știu dacă mă minte sau nu.

https://prnt.sc/32zeQEPS8ha7

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, este posibil.
Uite, aici poti vedea marfa si pretul:
https://www.yoox.com/......770ND/item

| darrio2007 a răspuns:

La cum arată, sunt o porcărie. Asa ceva gasesti la chinezi cu 70 de lei.
Oricum, din poză, nu poti trage vreo concluzie daca sunt sau nu originali.

| Simpatic a răspuns:

Sa fac o gluma, acesti blugi arata in genul 'turcisemelor' pe care le cumpar eu de la o amica de-a mea din shopul ei, cu maxim 200 de lei bucata
dar daca sunt de firma (originali) cu siguranta costa atat acei blugi din poza tawinking
cand devii matur conteaza mai mult ce ai in cap decat cu ce te imbraci, argumente? multi-milionari in euro care au un trening simplu de 400 de lei, sau un blug si un tricou si nici alea nu foarte scumpe! ma refer la cei care au facut cu capul lor si pe spatele lor imperii, nu la toti cocalarii ajutati de altii asemeni lor!
in rest fiecare sa se imbrace cu ce doreste si cum considera el/ea, in functie de buzunar si de preferinte propriiwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt originali, fiindca eticheta este uzata si ea, deci probabil cumparati de la SH.

| johnnny123 a răspuns:

Este practic imposibil să-ți dai seama din poza aia dacă sunt originali sau nu. Dar chiar dacă sunt originali, tot este complet aberant să dai 320 de euro pe o pereche de jeansi care arată ca și cum i-ai purtat când ți-ai zugrăvit casa.

| Lupică27 a răspuns:

Inainte de a-mi da cu parerea daca sunt originali sau fake, ai vrea sa-mi spui motivul pentru care ai da 1600 de lei pe o pereche de nadragi?

| Standt a răspuns:

1600 de lei o pereche de blugi rupti? Si 160 ar fi mult.

| Lupică27 a răspuns (pentru Standt):

Pai daca sunt ''originali'' laughing

| ioana748 a răspuns (pentru Lupică27):

Sunt si 6000 Ron la firma asta.
Nu este de gluma.laughing

| Lupică27 a răspuns (pentru ioana748):

Cred, am vazut ca mai nou se dau o groaza de bani pe haine de cand a aparut trendul ala de la americani cu ''outfit check''.
Ai si tu nadragi de la firma asta?
Mi-am luat o data o pereche de adidasi de la adidas am dat 500 de lei pe ea, acum ceva ani si mi s-au rupt dupa un an, de atunci nu mai iau nimic scump pentru ca e investitie proasta.
De curand am cumparat incaltaminte de la highland creek si sunt super multumit si sunt si ieftini.

| newaccountbye explică (pentru Lupică27):

Chiar nu intenționez să vă schimb in vreun fel părerea, însă hainele puțin mai scumpe sunt mai calitative. Nici mie nu îmi place să dau extrem de mult pe ceva, deci vă înțeleg, pentru ca nu putem purta aceleași haine mereu. Opinia mea este ca hainele de la branduri mai mici decât cele exclusiviste cum ar fi Tom Tailor, Guess, Hilfiger, Nike, au o calitate mult mai bună decât cele ieftine.

| ioana748 a răspuns (pentru Lupică27):

Nu am nadragi asa scumpi, pe bune...dau maxim 200 pe o pereche de blugi,
Sincer acum...cred ca este cazul sa depasim sindromul saracului.
Totusi, au trecut atatia ani de la revoluție.
De la adidas am fost norocoasa cu adidasii. Poate a fost o chestie la tine, i ai nimerit pe aia nasoii.
Nu mi spune de Highland Creek, stiu ca sunt confortabili.
happy

| ioana748 a răspuns (pentru newaccountbye):

Da, ai dreptate, pe genul sunt prea sarac sa ma imbrac ieftin.
La incaltaminte incerc sa merg pe principiul acesta.
La blugi, am gasit un site Remixshop, unde au si haine outlet, mi am luat chestii simpatice de acolo, au fost ok si cand am trimis retur.
Curati sa fim happy

| darrio2007 a răspuns (pentru newaccountbye):

De acord cu tine, mai scump, mai calitativ. Dar blugii ăștia, la cum arată. ii vezi pe oamenii ăia care dorm la colțul blocului.
Sunt oribili!

| ILoveBlackCats a răspuns:

Uau, de 1600 de lei imi iau 16 perechi de blugi care arata mai ok ca aia din poza. Nu as da atata pe o pereche de pantaloni, in niciun caz! Ca sa raspund la întrebarea ta, nu iti piti da seama din poza, dar oricum, nu par originali.

| Cavaler001 a răspuns:

Pot fi si originali ca tot scumpi sunt.
In curand se vor uza (desi deja arata ca uzatilaughing sau vor ramane mici si nu reprezinta decat niste bani aruncati.
Daca ai corp frumos nici nu mai conteaza marca blugilor, ca se aseaza cum trebuie.
Daca nu ai un corp frumos, poti sa te imbraci si de la Gucci..Mai bine faci miscare/inot..decat sa arunci cu banii pe haine.
In plus, mare parte a frumusetii vine din interior..Degeaba te imbraci de firma, daca esti o femeie rea.