| alinaa765 a întrebat:

Buna ziua! Am o intrebare referitoare la Booking. Am rezervat la o proprietare in Navodari cu un pret super bun dar nicio recenzie si "nou". Am sunat sa intreb daca e valabila rezervarea si au spus ca da, ca proprietatea era pe alt nume mai demult insa de la o neintelegere cu Booking(cineva a anulat rezervarea in ultimul moment si nu au eliberat factura) au trebuit sa schimbe numele si proprietaril. Nu gasesc nici vreo pagina pe Facebook sau asa. Exista posibilitatea ca pe Booking sa se poata da vreo teapa referitor la cazare?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare teapa...

suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei cei care schimba numele o fac pentru că aveau review-uri fi proaste înainte de asta.

| darrio2007 a răspuns:

Chestia cu schimbatul numelui si al proprietarilor este cam suspectă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai safe este sa alegi locatii cu recenzii, nu sa experimentezi tu pe propria piele.Ai fi surprinsa cate modalitati de tepe online exista, mai cu romanii care sunt extrem de inventivi.Grija mare!

https://www.holidaypirates.com/......om-website

| ioana748 a răspuns:

Eu nu as avea incredere.
Booking sunt ok, dar proprietatea aceasta pare suspecta.

| KovacsB a răspuns:

Oricum treaba e suspecta, nu schimbi numele pentru o rezervare care a mers prost.

| Analex17 a răspuns:

Da, pot fi inregistrate proprietati fictive. Cauta pe Google Maps daca exista locatia, intra si pe street view sa vezi daca este construita.

| Torrpi a răspuns:

Unde ai sunat? La Booking?

| alinaa765 explică (pentru Torrpi):

Am sunat direct la proprietate

| Torrpi a răspuns (pentru alinaa765):

Atunci 90% e teapa. Nu plati.