| georgcyc a întrebat:

Vă rog frumos ajutați-ma, dacă aș lansa o comanda pe Temu îmi va fi fraudat cardul bancar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca tu nu ai habar ce inseamna cauvantul "fraudat", daca-l folosesti total neadecvat in topic/

"Frauda" inseamna: inselatorie, furt, hotie, sustragere, delapidare.

Credit cardul tau poate fi DEBITAT (nu fraudat), adica ti se retrag bani de pe card, nu ti se fura nimic.

| georgcyc explică (pentru Violleta2022):

La mulți ani va urez pentru ziua de nume.

| Violleta2022 a răspuns (pentru georgcyc):

Multumesc, desi nu ma cheama in realitate violeta, asta fiind doar un nickname.

13 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Fa-ti un card virtual si il alimentezi de fiecare data cu suma de care ai nevoie sau un alt card doar pentru internet.

| georgcyc explică (pentru KovacsB):

Ce card virtual, te rog frumos explica-mi mai mult

| georgcyc explică (pentru KovacsB):

In ce consta cardul doar pentru internet

| Anonima6775 a răspuns:

Da o să fie fraudat cardul tău că ăstea sunt serviciu fantomă

| georgcyc explică (pentru Anonima6775):

Buna,

Mulțumesc cred. Este bine sa plătești online prin PayPal că așa este in siguranță doar că percepe comision mult

| suntserios a răspuns (pentru Anonima6775):

De ce scrii tâmpenii?
Ai idee măcar ce e Temu, cum funcționează? Scrii sa te afli in treabă sau care e motivul pentru care vrei sa induci omul în eroare? Doar așa de distracție?

| suntserios a răspuns (pentru georgcyc):

Nu îți fraudează nimeni cardul. E un magazin online că oricare altul.

| georgcyc explică (pentru suntserios):

Buna ziua nu intenționez nimic ci nu înțeleg daca sunt serioși sau nu

| Urascstraykids a răspuns (pentru georgcyc):

Eu comand mereu de pe temu.
Site-ul este foarte calitativ

| georgcyc explică (pentru Urascstraykids):

Te rog frumos spune-mi cum faci plata pe Temu, ex. PayPal sau doar cu un card bancar. Eu am visa

| Urascstraykids a răspuns (pentru georgcyc):

Eu am bcr, de obicei plasez comanda normal si plătesc cu cardul.
Eu mereu imi blochez cardul după ce fac o plata.